Bugun...


bozcaada

Bozcaadaspor ile Geliboluspor şampiyonluk için final maçı oynayacak
Bozcaadaspor deplasmanda Gökçeadaspor'u 6-2 mağlup etti. Çanspor'un ise evinde lider Geliboluspor'u 2-1 mağlup etmesi ile Bozcaadaspor, genel averajla ligi ilk sırada tamamladı. Siyah beyazlı ekibimiz, Geliboluspor ile tarafsız sahada şampiyonluk maçına çıkacak. Bozcaadalılar yarın 14.00 feribotu ile Bozcaada'ya gelecek siyah beyazlı futbolcularımızı iskelede karşılayacak.

Bozcaadaspor ile Geliboluspor şampiyonluk için final maçı oynayacak
+ -


İlçemiz siyah beyaz takımı Bozcaadaspor, bugün deplasmanda Gökçeadaspor ile karşılaştı. Baştan sonra Bozcaadaspor'un üstünlüğü ile tamamlanan mücadeleyi ekibimiz kaptan Barış ve Merthan'ın 2, Mert ve Aykut'un kaydettiği 1'er golle 6-2  üstünlükle tamamladı. 

Öte yandan Gökçeada'da oynanan karşılaşma devam ederken kulağımız ise Çan'daki lider Geliboluspor ile Çanspor karşılaşmasında idi. 3 puan önümüzde liderliğini sürdüren Geliboluspor, karşılaşmanın uzatma dakikalarında yediği golle 2-1 yenildi. Aldığı bu skorla 52 puanda kalan Geliboluspor ile ilçemizin takımı Bozcaadaspor’un puanları böylelikle eşitlendi. Genel averajı +49 olan takımımız 22 hafta sonunda ligi lider bitirdi. Geliboluspor ise +37 averajla ligi ikinci tamamladı. Çanspor ise 48 puan ve +34 averajla Süper Amatör Ligi üçüncü tamamladı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Bozcaadaspor genel averaj ile ligi ilk sırada bitirse de Süper Amatör Lig kurallarına göre ligi ilk iki sırada tamamlayan takımların “ikili averaj”ına bakılıyor. İki takım da birbirini 2-0 ve 3-1’lik skorlarla yendikleri için ikili averajları eşit olmuş oldu. Bu sebeple de şampiyonu tarafsız sahada gerçekleşecek play-off maçı belirleyecek. Çanakkale 18 Mart Stadı’nda gerçekleşcek maçın tarihi Federasyon tarafından en kısa sürede açıklanacak.

Bu maçı kazanıp 2018-2019 Süper Amatör Lig’ini şampiyon tamamlayacak takım Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmak için bu sezon ligden düşecek bir takım ile bir play-off daha oynaması gerekecek.

Maçın ardından Bozcaada Haber'e açıklama yapan teknik direktör İbrahim Zeki Kutver, bütün oyuncularını tebrik ettiğini, mücadelenin tamamında üstün tarafın Bozcaadaspor olduğunu belirtirken, "İnşallah Bozcaada'ya yakışır şekilde baraj maçını da geçerek Bölgesel Amatör Lig hedeflerimize ulaşacağız. Gerçekten dar imkankarla oyuncularımız büyük işler çıkardı. Hepsini yürekten kutluyorum. Bozcaadaspor'a destek veren ada halkına, adadaki yöneticilere, kurumlara herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
Bu haber 2053 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Kemal Furuncı
15-04-2019 12:47:00

Futbol Müsabaka Talimatı , Madde : 9 Puan Usulü ve Averaj , Madde 2 , b , IV no bendine göre : Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır , şeklinde belirtilmektedir. Bu durumda , Bozcaada , averaj eşit olmasına rağmen ikili müsabakada rakibine daha fazla gol attığından ligi , onun üstünde tamamlar. Ki bu da şampiyonluk demektir.

Kemal Furuncı
15-04-2019 12:41:00

MADDE 9 – PUAN USULÜ VE AVERAJrn(1) Takımların belirlenmiş bir fikstür gereğince birbirleriyle karşılaşarak kazandıklarırnpuan durumlarına göre derecelendirilmelerine “Puan Usulü Sistemi” ismi verilir. Buna göre,rnyapılan müsabakalarda kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir) puan verilir vernkaybeden takıma ise puan verilmez.rn(2) “Müsabaka Statüleri”nde ve her sezon öncesinde yayımlanan “Amatör FutbolrnLiglerinde Uygulanacak Esaslar”da aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki sistem uygulanır:rnPuan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puan kazanan takım birinci, ondan sonrarngelen ikinci ve devamı olarak sıralanır. Puanların eşitliği halinde aşağıda belirlenen sistemrnuygulanır.rna) Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;rnI. Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğünernbakılır,rnII. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa bu müsabakalardaki gol averajınarnbakılır. (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atanrntakım üstün sayılmaz.)rnIII. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genelrnpuantajdaki gol averajına bakılır.rnIV. Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.rnV. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takımrnüstün sayılır.rnVI. Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgilirntakımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabakarnneticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.rnb) Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;rnI. Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puanrncetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takımrnarasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.)rnII. Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.rnIII. Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I. bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajınarnbakılır. (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atanrntakım üstün sayılmaz.)rnIV. Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI