Bugun...


"REFERANDUM DİYORLAR, 'BUYURUN KARDEŞİM YAPIN'"
Bozcaada'nın 1/100 bin ölçekli imar planına tepki için adaya çıkarma yapan CHP heyetinden Çanakkale milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Serdar Soydan, AK Parti'nin Bozcaadalıları cezalandırdığını öne sürerek, "AKP denildiği zaman akla yolsuzluk gelir, hırsızlık gelir ve rant gelir" dedi.

"REFERANDUM DİYORLAR, 'BUYURUN KARDEŞİM YAPIN'"
+ -


CHP'li Soydan: "AKP Bozcaadalıları cezalandırıyor"

Bozcaada'nın 1/100 bin ölçekli imar planına tepki için adaya çıkarma yapan CHP heyetinden Çanakkale milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Serdar Soydan, AK Parti'nin Bozcaadalıları cezalandırdığını öne sürerek, "AKP denildiği zaman akla yolsuzluk gelir, hırsızlık gelir ve rant gelir" dedi.

 

CHP'li miletvekillerinden oluşan heyet, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan, Çanakkale ili ve ilçelerini kapsayan ve tatil merkezi Bozcaada'yı da içine alan 1/100 bin ölçekli imar planı hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere dün adaya gelmişti. Heyet içerisinde yer alan Çanakkale milletvekili TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Serdar Soydan, Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz'ı ziyaretinin ardından Bozcaada Haber'e çok özel açıklamalar yaptı. İmar planı ile görüşlerini aktaran Soydan, "Bizim bu plana güvenimiz yok. Çünkü bu planla Gökçeada'da yıkım kararı olan bir hotel kurtarılıyor. Demekki bu planda bir rant var. İyi niyetine inanmıyoruz. Bu bölgenin imarını hazırlıyorsanız bu planda mutlaka o bölgede yaşayan insanlar ve onların temsilcileri ile oturup görüşlerini almak zorundasınız" diye konuştu.

"REFERANDUM DİYORLAR, 'BUYURUN KARDEŞİM YAPIN'"

AK Parti Çanakkale milletvekili İsmail Kaşdemir ve AK Parti Bozcaada teşkilatı tarafından sıkça dile getirilen referandum konusuyla ilgili de konuşan CHP'li Soydan, "Örneğin; burada bir belediye var ve belediye başkanı ile meclisi var. Mecliste bir karar aldılar. Hem de tüm partilerin üyeleri mecliste alınan kararın altına imza attı, 'olur' dedi. Yani sonuç olarak; Bozcaada halkı bunu istiyor, ne gerekiyorsa yapılması lazım. Sen dışarıdan gelip Bozcaada'da kendi kafana göre bir imar planı, bir yapılaşma hakkında karar veremezsin. Referandum burada zaten yapılmış. Belediye meclisindeki CHP, AKP, DP üyeleri bu karara imza atmış. Yani burada referandum bitmiş. Yasal olarak da tabii ki mümkün. Onlar herhalde biz bu rant planını bir şekilde halka onaylatırız diye düşündüler. O zaman biz de deriz ki 'buyurun kardeşim yapın'." 

CHP Çanakkale milletvekili M. Serdar Soydan, imar konusunda kendisi tarafından verilen hiçbir soru ve araştırma önergesine de cevap gelmediğini ifade etti.

"HAKAN CAN YILMAZ İLE GURUR DUYUYORUZ"

Mart ayından yapılan yerel seçimlerde yüzde 46,3 oy alarak seçimi kazanan Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz'ın performansını da Bozcaada Haber'e değerlendiren CHP Çanakkale milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi M. Serdar Soydan şunları söyledi:

"Başkanımız; genç ve dinamik bir arkadaşımız. Çok ciddi bir performans gösteriyor. Biz belediye başkanımız ile gurur duyuyoruz. Burada parti ayrımı yapmadan bütün ada halkına hizmet ediyor. Adayı geliştirebilmek için gecesini gündüzüne kattığını ben biliyorum. Adadaki yaşamı daha da kaliteli hale getirmek için, adaya gelen insanlara daha iyi hizmet üretebilmek için çok çalıştığını biliyorum. Kendisine bu yüzden teşekkür ediyorum. Biz de onun bütün çalışmalarını destekliyoruz."

"AKP, BOZCAADALILARI CEZALANDIRIYOR"

Bozcaada'da CHP'nin iki seçimde yüksek oylar alması nedeniyle AK Parti'nin seçmeni cezalandırdığına inandığını, aynı zamanda rant sebebiyle de imar planını hazırladığına dikkat çeken Soydan'a göre AK Parti yerel seçimlerde kaybettiği yerlere yatırım yapmıyor. Soydan, söyleşinin devamında AK Parti'yi sert bir dille de eleştirirken, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Ayrıca AKP dediğimiz zaman akla yolsuzluk gelir, hırsızlık gelir ve rant gelir. Bugüne kadar birçok siyasi parti gelmiştir, geçmiştir. Ama AKP de geçtiği zaman hem bugün hem de yarın yolsuzluk dendiğinde herkesin aklına AKP gelmeye devam edecektir."

Alkol ile ilgili alınan yasaklar konusuna da değinen CHP Çanakkale milletvekili Soydan, bağcılığın desteklenmesi için öncelikle şaraptaki ÖTV'nin kaldırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.HABER VİDEOSU

Bu haber 3267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI