5 gün sürecek olan festival yarın saat 12:45’de belediye önünden başlayacak kortej halinde yürüyüş ile başlayacak. Edindiğimiz bilgilere göre kortej sırasında bazı sürprizler gerçekleştirilecek. Ardından saat 14:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda festival, açılış konuşması ile başlayacak.
İşte 1. BOZCAADA TİYATRO FESTİVALİ PROGRAMI
27 MAYIS 2015 ÇARŞAMBA
12:45 Bozcaada Belediyesi önünden kortej halinde festival yürüyüşü
14:00 Açılış Konuşması ( Cumhuriyet Meydanı)
14:30 Menemen Belediye Tiyatrosu Sultan Palamut ( Sokak Oyunu) Tahta Bacaklar
Yer: Cumhuriyet Meydanı
18:00 Metin Güler Gençlere Atölye ‘ Görmek ve Duymak’
Yer: Kale İçi
20:30 Mahşer-i Cümbüş Kontraatak ( Doğaçlama Gösterisi)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
28 Mayıs 2015 PERŞEMBE
10:30 Özgür Ateş Sanat Merkezi ‘ Ne Olsam’ (Çocuk Oyunu)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
14:30 Fatih Günay Doğaçlama Atölyesi
Yer: Kordon Mevkiinde Kafe
14:00 Ege Halk Tiyatrosu ‘Madalyalı Eşek’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
15:00 Rasim Aşın ‘Çocuklarla Oyun’ Atölye
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
16:00 Ege Halk Tiyatrosu ‘Madalyalı Eşek’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
20:30 Özgür Ateş Sanat Merkezi ‘Memleketim’
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
29 MAYIS 2015 CUMA
10:30 Özgür Ateş Sanat Merkezi ‘ Ne Olsam’ (Çocuk Oyunu)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
14:30 FATİH GÜNAY Doğaçlama Atölyesi
Yer: Kordon Mevkiinde Kafe
14:30 Festivallerin Geleceği (Panel)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
15:00 Kımız Bozkır Oyunculukta Temel Öğeler Atölyesi
Yer: Kale içi
15:00 Toprak Sahne ‘Ben Karışmam’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
16:00 Toprak Sahne ‘Ben Karışmam’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
18:00 Toprak Sahne ‘Ben Karışmam’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
18:00 Rasim AŞIN ‘Çocuklarla Oyun’ Atölye
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
20:30 Sarıyer Belediye Tiyatrosu ‘ Üç günlük Dünya’
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
30 MAYIS 2015 CUMARTESİ
10:30 Uçan Eller Kukla Evi – Kukla Yapım Atölyesi (Çocuk)
Yer. Halk Eğitim Merkezi Salonu
12:30 Tiyatro Acele Sanatlar ‘ Hayali Masal’ (Çocuk Oyunu)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
14:30 Ereğli Sanat Kurumu AZİZNAME ‘Du bakalı Ne Olcek’ (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
14:30 Erdem Öksüz- Turgay Tanülkü ‘Ötekileştirilen Yaşamlarda Sanat’ (Panel)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
15:00 Turgay Tanülkü – Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
16:00 Fatih Günay Doğaçlama Atölyesi
Yer: Kordon Mevkiinde Kafe
16:00 Türkiye’de Tiyatro Ödülleri (Panel)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
18:00 Ereğli Sanat Kurumu ‘ Azizname’- Garba Açılan Pencere (Sokak Oyunu)
Yer: Cumhuriyet Meydanı
18:00 Zafer Gecegörür- Drama Atölyesi
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
20:30 Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu ‘ Kuğular Şarkı Söylemez’
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
20:30 Ödül Töreni: Yusuf Aykut İlhan Emek Ödülü- Zeki Alasya Onur Ödülü
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
31 MAYIS 2015 PAZAR
10:30 Uçan Eller Kukla Evi ‘ Gün Işını’ Kukla Yapım Atölyesi (Çocuk)
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu
14:30 Ereğli Sanat Kurumu Azizname- ‘Du bakalı Ne Olcek’ (Sokak Oyunu)
Yer: Kale İçi
14:30 Kımız Bozkır- Oyunculukta Temell Öğeler Atölyesi
Yer: Kaleiçi
15:00 Ereğli Sanat Kurumu ‘ Azizname’- Garba Açılan Pencere (Sokak Oyunu)
Yer: Kale İçi
16:00 Ereğli Sanat Kurumu Azizname- ‘ Bir Varmış Bir Yokmuş’ ( Sokak Oyunu )
Yer: Kale İçi
19:00 Mahşeri Cümbüş Kontraatak Atölye Ekip Gösterisi
Yer: Kale İçi
20:30 Festival Değerlendirmesi
Yer: Halk Eğitim Merkezi Salonu