Bugun...


bozcaada

Başkan Yılmaz, eski belediye başkanı Mutay'ı sert eleştirdi
Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, referandumda “Evet” ya da “Hayır”ı desteklediğini açıklamayan Bozcaada eski Belediye Başkanı Mustafa Mutay’a yüklendi. Başkan Yılmaz,“Kendi siyasi tavrını, siyasi hırsları ve çıkarları yüzünden saklayan kişileri kınamak istiyorum” dedi.

Başkan Yılmaz, eski belediye başkanı Mutay'ı sert eleştirdi
+ -

Bozcaada Tv’de dün referanduma ilişkin açıklamalarda bulunan Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, programın sonunda referanduma ilişkin rengini belli etmeyen eski belediye başkanı Mustafa Mutay’a yüklendi. Bozcaada Tv’nin davetini, “Benim açıklama yapmam doğru olmaz, ama ülkemiz için Bozcaada için hayırlısı ne ise o olsun” diyerek geri çeviren Mutay’a Başkan Yılmaz canlı yayında, “Artık kendisini adada siyasi bir karakter olarak görmüyor olabilir, buna saygı duyarım ancak kendi siyasi hırsı ve önümüzdeki siyasi dönemdeki çıkarlarını gözeterek böyle bir şey söylüyorsa ben bunun Mustafa beye yakışmadığını düşünüyorum.” sözleri ile eleştirdi.

BAŞKAN YILMAZ: NEYİN HESABI İÇİNDELER?

Bozcaada Tv moderatörü Mustafa Dermanlı, programın sonunda Başkan Yılmaz’a, yayının sonuna geldiğini, son olarak açıklamak istediği bir konunun olup olmadığını sordu. Başkan Yılmaz ise ilk olarak isim vermeden şu şekilde konuştu:

Bir konuda bir şey söylemem gerekiyor. Bildiğiniz gibi ben belediye başkanlığı seçimleri döneminde de, belediye başkanlığını kazandıktan sonra da, benimle ilgili yapılan eleştirilere mümkün olduğunca cevap vermemeye çalıştım. Ben yaptığım işimle daha çok ön plana çıktım ve işim ile eleştirileri bir şekilde bertaraf etmeye çalıştım.  Ancak bu sefer bir şey söylemem gerekiyor çünkü bu memleket meselesi. Ben siyasi tavrını, ülkenin bu kadar geleceği ile ilgili önemli bir referandum sürecinde, kendi siyasi tavrı, siyasi hırsları ve çıkarları yüzünden saklayan kişileri kınamak istiyorum burada.

Bozcaada ile ilgili, ülke ile ilgili danışıldığında ve danışılmadığında her konuya cevap veren insanlar neyin hesabı içerisindekiler ki bu referandum sürecinde kendi siyasi görüşlerini açıklamıyorlar. Bunun nedenini çok merak ediyorum. Bu iki görüşü ortaya çıkartabilir. Ya kendilerini artık Bozcaada’da siyasi karakter olarak görmediklerinin itirafıdır, ki öyleyse buna da saygı duyarım...

“MUSTAFA MUTAY’DAN BAHSEDİYORUM”

Başkan Yılmaz ilk olarak isim vermeden eleştiri yapınca programın sunucusu Dermanlı, araya girerek kimden bahsettiğini sordu. Başkan Yılmaz da, “Mustafa Mutay’dan bahsediyorum. Bence açıklama yapması gerekirdi” dedi.

Başkan Yılmaz, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Mutay, Bozcaada’da bizim açımızdan da siyasi bir karakterdir, 20 sene Bozcaada’da belediye başkanlığı yapmıştır ama her konuda Bozcaada ile ilgili fikirlerini beyan ederken, ülkenin geleceği ile ilgili bir referandum varken nasıl olur da siyasi fikrini belirtmez. Ayrıca bu siyasi bir fikir de değildir.  Dediğim gibi iki alternatif var, artık kendisini adada siyasi bir karakter olarak görmüyor olabilir, buna saygı duyarım ancak kendi siyasi hırsı ve önümüzdeki siyasi dönemdeki çıkarlarını gözeterek böyle bir şey söylüyorsa ben bunun Mustafa beye yakışmadığını düşünüyorum.

“KENDİSİ DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI İLE BAŞKANLIĞA GELDİ”

Başkan Yılmaz’ın Mutay’a karşı eleştirileri devam ederken programın sunucusu Dermanlı, “Belki izleyenler bilmiyordur ama biz kendisini de davet ettik canlı yayına. Ama bize “Şu anda bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirterek ülkemiz için, adamız için hayırlısı neyse o olsun” diyerek konuya açıklık getirdi. Başkan Yılmaz ise Dermanlı’nın açıklamasının ardından Mutay’ı eleştirmeye devam etti:

“O halde dediğim gibi, artık Mustafa bey kendisini Bozcaada’da siyasi bir karakter olarak görmüyor ve biz de saygı duyuyoruz. Mustafa beyin tecrübelerinden ve eleştirilerinden biz de yararlanıyoruz. Ama ben ve benim tanıdığım Mustafa Mutay'ın referandum ile ilgili mutlaka bir görüşü vardır ve bunu belirtmelidir. Çünkü kendisini yıllarca belediye başkanlığına getiren oyların büyük kısmının demokrat oylar olduğunu düşünüyorum. Kendisi demokrat insanların oyları ile başkanlığa geldi demokrasiye inanan bir insanın burada görüşünü belirtiyor olması gerekir. “
Bu haber 3814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

yorumcu
12-04-2017 10:18:00

Sayın Başkan Hakan bey adamızın tarihinde sizin döneminiz kadar iş yapılmayıp lafın üretildiği ve siyasetin ön palanda tutulduğu bir dönem yok Geldiğin günden beri halkı kutuplaştırmaktan başka yaptığın bir şey yok Bozcaada haberide arkana alarak sosyal medyadan yaptığın açıklamalar adamıza zarar vermektedir Adamızda su akmazken sizin karşıya gidip hayır kampanyalarına katılmanız hiç hoş değil sanırım milletvekilliğini düşünüyorsunuz ama size bu işi yedirmezler Farkında mısın her yaptığın hayır kampanyasına destek verenler FETO –DHKPC-HDP hala halkım hayır desin diye neden uğraşıyorsun Bozcaadaya bu kadar zarar verdiğiniz yeter artık

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI