Bugun...


bozcaada

Bozcaada lezzetleri 9'uncu kez görücüye çıktı
BOZTİD tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Yerel Tatlar Festivali" 21 - 22 - 23 Eylül tarihlerinde 3 gün sürdü.

Bozcaada lezzetleri 9'uncu kez görücüye çıktı
+ -

BOZTİD tarafından bu yıl  9'uncusu gerçekleştirilen Yerel Tatlar Festivali 21 - 22 - 23 Eylül tarihlerinde 3 gün sürdü.
Bozcaada'da yaşayan kadınların hazırladığı, geleneksel Rum ve Türk yemeklerinin sunulduğu 9'uncu Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali bu yıl ilk defa Bozcaada Kaleiçi'nde gerçekleştirildi.


Her sene adalı kadınlar tarafından hazırlanan  yerel yemekler, Cumartesi günü kale içinde gün boyunca misafirlere ve adalılara sunuldu. Kuskuslu Kuzu Kapama, Kulak Mantı, Pişi, Nohut Ekmeği, Çiğ Dolma, Kabak ve Patlıcan Döşeme, Otlu Pilav, Mangalda Sardalya, Tavşan Yahni, Mafiş, Ada Baklavası ve daha birçok ada lezzeti kısa sürede tükendi.


50 TL ücret karşılığında sunulan yemekler Halk Kart sahibi adalılara indirimli olarak 25 TL'den satıldı. Yerel Tatlar Festivali'nin ikinci gününde akşam ise sahne yine adanın yerel müzik grubu Grup Meydan'daydı. Saat 22.00'da başlayan konser gece 01.00'e kadar sürdü.

 

 

Festivalin son günü yani 23 Eylül Pazar günü ise, restoranlarda ünlü şefler ile ada mezeleri workshopları düzenlendi.

 


 

BOZTİD BAŞKANI DİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Festivalde bu yıl yemekler için 91 adalı kadının destek verdiğini ifade eden Diler, bu yıl adanın eski yıllara göre çok kalabalık olmamasına rağmen misafirlerin katılım sayısından memnun olduklarını belirtti. Bozcaada Haber'e festivalin ve organizasyonunun iyi geçtiğini aktaran Diler, tüm adalı kadınlara, destek veren ada halkına ve tüm kurumlara teşekkür etti.

 

 
Bu haber 1760 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Ethem Doğan
26-09-2018 10:38:00

Eşimle birlikte festival için 200 km lik yoldan geldik fakat şok bir uygulama ile karşılaştık..Etkinlik kalede ve 50 tl giriş ücreti isteniyordu halbuki biz eskisi gibi meydanda herkese açık olarak bekliyorduk.Tamamen ticarete dönük bu uygulamayı beğenmedik ve maalesef çok merak etmemize rağmen bu etkinliğe katılamadık.Eski formatına dönüp tamamen amatör ruhla yapılmasını talep ediyoruz..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI