Bugun...


bozcaada

Erdoğan Madak, "Bozcaada'ya hizmet etmek istiyorum" dedi
Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Bozcaada Belediye Başkan aday adayı olan Avukat Erdoğan Madak, “Bozcaada ile bağım çocukluk yıllarından bu yana devam ediyor. Öğrencilik zamanlarında ekmeğimi Bozcaada'da çalışarak kazandım. Uzun zamandan beri adada hancı olmak istiyorum.” diyerek seçimi kazandığı takdirde Bozcaada'da ulaşımdan konut sorununa, ısınmadan liman projesine adanın doğal ve mimari yapısını da koruyarak adaya hizmet etmek istediğini söyledi.

Erdoğan Madak, "Bozcaada'ya hizmet etmek istiyorum" dedi
+ -

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Bozcaada Belediye Başkanı adaylığına talip olan ve aday adaylığı sürecinde adından sıkça söz ettiren Avukat Erdoğan Madak, Bozcaada Haber'e hem Bozcaada sevdasını hem de projelerini aktardı.

1981 Bayramiç doğumlu Erdoğan Madak’ın Bozcaada olan bağı çocukluk yıllarana kadar devam ediyor. Hatta öğrencilik yıllarında Bozcaada'da birçok ustanın yanında çalışarak harçlığını çıkarmış. Gençlik yıllarında Bozcaada'da üzüm bağlarında da çalışan Madak adada bağcılığın en önemli değer olduğunu ifade ederek bağcılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Çanakkale'de kendi kurduğu Madak Hukuk Bürosu'nda çalışan Madak, son yıllarda tüm yatırımını da Bozcaada'da yaparak hayatını Bozcaada'ya adamak istediğini söylüyor.

Bozcaada'ya olan sevdasını anlatırken bir yandan da Bozcaada'ya yaptığı yatırımları aktaran Madak, artık adaya hizmet etmek istediğini ifade ederken mevcut yönetimin adayı geliştirmekten, ihtiyaçlarını ve sorunlarını çözmek yerine sadece ötelediğini ve görmezden geldiğini iddia ediyor. Bu nedenle de farkında olduğu sorunları çözmeye ve Bozcaada'yı hak ettiği yere getirmeye talip olduğunu aktarıyor.

2015 yılındaki 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri’nde Ak Parti Çanakkale Milletvekilliği aday adayı olan Madak, Bozcaada'nın sadece Bozcaadalılar nezdinde değil Türkiye için çok önemli bir yer olduğunun altını çizerek, Bozcaada'nın hak ettiği değerinin aslında çok daha fazla olduğunu, belediye başkanı olduğu takdirde hem hayata geçireceği projeler hem de adaya ve adalılara yönelik çalışmalarıyla hak ettiği yere geleceğini söyledi.

Madak Bozcaada Haber'e açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Süreç içerisinde çocukluk anılarımın olduğu ve öğrencilik yıllarımda çalıştığım, ekmeğimi kazandığım, hatıralar biriktirdiğim Bozcaadamıza hizmet etmek çabası içine girdim. Bu kapsamda adanın sorunları ile dertlendim ve adaya nasıl faydalı olurum diye düşünmeye başladım. Adanın sorunlarını daha yakından inceledim.
Adanın konut sıkıntısından ulaşımına, ısınma probleminden liman ve marinasına birçok problemi detaylıca inceledim ve araştırdım. Bunun yanında yine bağcılığımızın desteklenmesinden, yaşatılmasına, koylarımızın temizlenmesinden, korunmasına, arıtma probleminin kalıcı olarak çözülmesine, su sıkıntısından yer altı su borularının yenilenmesine, konut alanlarındaki yapılmayan yolların yapımından bağ yollarının bakımına, adadaki balıkçılık faaliyetlerinin geliştirilmesine ve desteklenmesine, turizm faaliyetlerinin desteklenmesinden bu sektörde faaliyet gösteren başta reçel ve hediyelik eşya satan esnafımızdan restorancımızdan, minibüsçümüzden otelcimize ve diğer tüm üreten arkadaşlarımızın gelirlerinin arttırılmasına, adalı gençlerimizin eğitimine destek olmaktan eğitim sonrası staj ve iş imkanlarının planlanmasına, adadaki iş gücünün barınmasına, söz konusu iş gücünün standartlarının arttırılmasına, adada yaşayanların özellikle kış döneminde sosyal yaşamlarını destekleyen mekanların arttırılmasından, kazandırmak istediğim tiyatro gibi etkinlik alanlarının yapılmasına, tarih turizminden var olan tarihsel dokuların turizme kazandırılmasına, yel değirmenlerinin yapımına başlanılanların yanında diğer yakada bulunların da yapım sürecinin planlanması, başta olmak üzere sayamadığım birçok proje ile birlikte, daha yaşanabilir, daha huzurlu ve sevgi dolu bir Bozcaada için dostlarımızın da desteği ile adama hizmet etmek için 31 Mart 2019 seçimlerinde de adamızı Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak için aday adayı oldum. Bir yerde de iş yapmak istiyoruz, hayatlarımız geçiyor. Ömür dediğimiz zamanı iyi kullanmamız gerektiğinden bahsedenim ve bir yerde, zamanımız dar, iyi kullanmalıyız yapacak çok işimiz var, tüm sorunları ve ihtiyaçları biliyoruz ve çözmeye geliyoruz” 

Evli ve 3 çocuk babası olan Madak, sevdalısı olduğu Bozcaada'ya dair daha birçok projesi olduğunu, önümüzdeki süreçte adaya dair projelerini, hayallerini basın yolu haricinde ada halkını tek tek ziyaret edeceğini, onların hem çaylarını içip hem de bunları aktaracağını ifade etti. Seçimi kazandığı takdirde şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile adalıların görüş ve önerilerini her zaman dikkate alacağını söyleyen Madak, adada tüm kesimleri kucaklayan bir belediyecilik örneği olacağını ifade etti.

Çanakkale'de birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan, ihtiyaç sahiplerine yönelik kampanyalarda etkin görev alan Madak, projelerinin adada engelli vatandaşların hayatın daha çok içinde olmalarına yönelik hayata geçirileceğine vurgu yaparken bisiklet kullanımı gibi çevre dostu etkinlikleri ve sporları da adaya kazandıracaklarını aktardı.
Madak açıklamalarının sonunda önümüzdeki günlerde projeleri ile ilgili ayrıca bir basın toplantısı düzenleyeceğini ifade etti.
Bu haber 3409 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Adalım
02-12-2018 13:19:00

mutay olcana bu adam olsun en azindan okumus is biliyo. mutay kac donem adaya ne yaptı yazsana bozcaadahaber. her yer akparti den faydalandi ama ada hala ayni yerde

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI