Bugun...


bozcaada

CHP meclis üyelerini açıklıyor
31 Mart yerel seçimlerin için yoluna mevcut başkan Hakan Can Yılmaz ile devam eden CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı, meclis üyelerini belirlemeye başladı. Deneyimli mevcut CHP'li meclis üyesi ilk açıklanan isim olurken, Mimar Sinan Üniversitesi'nden mezun olan adalı gazeteci İbrahim Günel, sürpriz isim oldu.

CHP meclis üyelerini açıklıyor
+ -

31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarına hız veren CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı, meclis üyelerini belirlemek için yoğun mesai içerisinde. Mevcut meclis üyelerininin birçoğunun iş, sağlık vb sebepler nedeniyle önümüzdeki dönemde tekrar aday olmayı düşünmediği iddia edilirken, Başkan Yılmaz ve CHP İlçe Başkanı Durmuş'un önümüzdeki dönemde meclis üyelerinin daha sorgulayan isimler olmasını istediği ifade ediliyor.

LİSTEDE İBRAHİM GÜNEL SÜRPRİZİ

CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı, az önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 2 meclis üyesini kamuoyuna duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Bozcaada'da Milli Emlak Müdürlüğü'nden emekli olan ve 2014 yerel seçimlerinde meclis girerek görevine devam eden Recep Yalçın, açıklanan isim oldu.

Öte yandan CHP'de açıklanan ilk sürpriz isim ise İbrahim Günel oldu. SS. Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve son olarak Çavuş Üzümü'nün tescil edilmesine yönelik yaptığı çalışma ile “Bozcaada Haber 2018 Ödülleri “ gecesinde ödüle layık görülen İbrahim Günel'in adaylığı, partililer tarafından da çok olumlu karşılandığı belirtiliyor..

Açıklamada ilerleyen günlerde diğer meclis üyelerininde duyurulacağı ifade edlirken, listede başka sürpriz isimlerin olacağı bekleniyor. Ayrıca Başkan Yılmaz ve CHP'li Durmuş'un önümüzdeki dönemde mecliste ada gençlerini de temsil edecek bir ismi istediği ve doğrultu üniversite mezunu bir ada genci ile görüştüğü iddia ediliyor.

İBRAHİM GÜNEL KİMDİR?

 5 Ekim 1959’da Çanakkale’de dünyaya gelen GÜNEL, 1982 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nden mezun oldu. 1989 yılında gazeteciliğe başladı. Sırasıyla Kıbrıs, Cumhuriyet, Radikalve Taraf gazetelelerinde çalıştı. Zaman zaman serbest gazetecilikte yapan İbrahim GÜNEL sürekli basın kartı sahibidir. Ailesi uzun yıllardır Bozcaadalı olan İbrahim GÜNEL emekli olduktan sonra Bozcaada’ya yerleşti ve tarımla uğraşmaya başladı.  2018 yılında SS. Bozcaada Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim kuruluna seçilen Günel, halen YK Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

RECEP YALÇIN KİMDİR?

 10 Ocak 1960’da dünyaya gelen YALÇIN Eskişehir Anadolu Üniversitesi Ön Lisans Soysal Bilimler Mezunudur. 1984 Yılında Bozcaada’da memuriyet hayatına başladı. 30 Yıl Milli Emlak şefi olarak görev yapan Recep YALÇIN, 2009 Yılında CHP Bozcaada Belediye Başkan adayı oldu. Emekli olduktan sonra sahip olduğu büyük bilgi birikimini Bozcaada halkının ve belediyesine sunmak için 2014 Belediye Meclis Üyeliğine aday oldu. 2014 yılında Belediye Meclis Üyesi seçilen Recep YALÇIN, 2014/2019 yılları arasında Belediye de encümen üyeliği, Belediye Başkan vekilliği yaptı ve çeşitli komisyonlarda görev aldı. 


 
Bu haber 4008 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI