Bugun...


bozcaada

Feribottan inen "konteyner ev" anında mühürlendi!
Bugün akşam feribotu ile Bozcaada'ya getirilen konteyner ev büyüklüğü nedeniyle görenleri şaşkınlığa uğrattı. Belediye ekipleri ise konteyner evi feribottan indikten sonra takip ederek konulduğu alanda anında mühürledi.

Feribottan inen "konteyner ev" anında mühürlendi!
+ -

Bozcaada'da bugün akşam feribotu ile gelen konteyner ev büyüklüğü nedeniyle herkesi şaşırttı. Hem feribotta hem de adaya indikten sonra vatandaşlar konteyner evin fotoğrafını çekerek yetkililere gönderdi. Bozcaada Belediyesi yetkilileri ise dev konteyner evi çınar altında durdurdu ve sonrasında da takip etmeye başladı.

Ardından Bozcaada Belediyesi zabıtaları ve Fen ve İmar İşleri konteyner evin geçici olarak konuşlandırıldığı yere giderek anında mühürledi.

Öte yandan edinilen bilgilere göre aynı konteyner evin yaklaşık 2 ay önce de getirildiği, o zaman da belediye tarafından mühürlendiği ancak konteynerin sahibinin bu kez konteynere tekerlek taktırarak bu taktikle yasal engeli aşmaya çalıştığı öğrenildi. Ancak belediye ekipleri yasal olarak bunun da mümkün olmadığını belirtti.

Bilindiği üzere son yıllarda adada konteyner evlerin arttığı iddia edilirken bu konteynerlerin yasal olmamasının yanında hem görsel açıdan, hem de güvenlik açısından sıkıntı yaratabileceği belirtiliyor.
Bu haber 6524 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

adamın dibi
15-04-2019 00:10:00

bahsettiğiniz olayı yasal kılan yasa maddesini paylaşabilirseniz hepimiz bir şeyler öğrenmiş oluruz.

Ahmet
08-04-2019 23:54:00

Gidin kendi memleketinize yapın adamızı bu kadar bozdunuz kirlettiniz yetmedi mi?

Aydın Özgenç
06-04-2019 22:55:00

Eni 3 m , boyu 7 m ise gerekli izin alınmak şartı ile ve taşınabilir durumda, yani tekerlekli olmak kaydı ile yasal. Her hangi bir bağ içine konuşlandırılabilir. İzmir Çeşme Çiftlikköy vb. yerlerde mevcut. Bu iş için ayrılmış araziler var. Her 1000 m2 ye 1 adet konulabiliyor.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI