Bugun...


bozcaada

Belediye meclis üyeleri oryantasyon eğitiminde
Bozcaada Belediyesi meclis üyeleri Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen oryantasyon eğitimine katıldı.

Belediye meclis üyeleri oryantasyon eğitiminde
+ -

31 Mart’ta gerçekleşen Yerel Seçimler’in ardından belediye meclis üyeleri oryantasyon eğitimine katıldı. Oryantasyon eğitimine Bozcaada Belediyesi haricinde Çanakkale, Kepez, Bayramiç, Küçükkuyu, Eceabat, Lapseki, Çan, Ayvacık, Gelibolu, Çardak ve Umurbey belediyelerinden başkan ve meclis üyesi düzeyinde katılım gerçekleşti.

Bozcaada’da bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye meclis üyesi seçilen Öznur Evergen, İbrahim Günel, Aykut Turgal, Neyran Erbatur ve Güzin Özarmağan katıldı.

Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi'nin katkılarıyla gerçekleşen “Belediye Meclis Üyeleri Oryantasyon Eğitimi” 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Oryantasyon eğitimininin açılışını Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptı.

Avukat Kadir Erol tarafından katılımcılara eğitimde belediyenin organları, meclis toplantıları detayları, meclis kararları ve yürürlüğe girme süreci, meclisin görev ve yetkileri, encümen seçimi, görev ve yetkilendirme, meclis üyelerinin ücret, izin ve diğer sosyal hakları, meclis üyelerinin idari, mali ve cezai sorumlulukları, meclis üyeliğinin sona ermesi ve meclisin feshi, meclis ihtisas komisyonları oluşumu ve görev ve çalışma usulleri, belediye meclisinin denetim yetkileri ve usulü, denetim komisyonu görevi ve çalışma usulü, meclisin belediye başkanını denetim yöntemleri, meclisin imar planı yapım ve değişikliğine ilişkin çalışma usulü konularına ilişkin bilgi verdi.
Bu haber 1451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI