Bugun...


bozcaada

Kılıçdaroğlu'na saldıranlar bir dönem Bozcaada'ya sürülen Ticaniler mi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun linç girişimine maruz kaldığı Çubuk’un Akkuzulu köyünde bir dönem Bozcaada'ya sürgüne gönderilen Kemal Pilavoğlu'nun Ticani Tarikatı izlerine rastlandı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, saldırıya ilişkin bu bağlantının araştırılmasını istedi.

Kılıçdaroğlu'na saldıranlar bir dönem Bozcaada'ya sürülen Ticaniler mi?
+ -

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranların bir dönem Bozcaada'ya sürgüne gönderilen Kemal Pilavoğlu'nun tarikatı Ticaniler olabileceğini iddia etti. Öztürk bugün yayınladığı köşesinde, provakosyon yapılan Ankara Çubuk'ta Kemal Pilavoğlu'nun ticaniliği yaydığını iddia etti.

İşte Saygı Öztürk'ün bugün yayınlanan köşesindeki ilgili bölüm:

Kemal Pilavoğlu, Ankara Hacıbayram Camii yakınında kitapçılık yaparken daha sonra dava vekili olarak Çubuk'a gidiyor. 1957  yılında yeşil bayrağı açıp arkasında yaklaşık 7 bin kişiyle “Şeriat isteriz” sloganlarıyla Ankara'ya yürüyor. Ticani tarikatının lideri olan Kemal Pilavoğlu'nun emriyle o dönem Atatürk heykel ve büstlerine saldırılar yapılıyor. Sonuçta, Bozcaada'ya sürgüne gönderiliyor.

Pilavoğlu, Çubuk'ta kaldığı dönemde ticaniliği yayıyor. İşin şaşırtıcı olan yönlerinden birisi de, Türkmen köyü Akkuzulu da, Türkmen kökenli olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun linç edilmek istenmesiydi. Türkmen köyünde, Türkmen genel başkana yapılan saldırının bu boyutunun da mutlaka araştırılması gerekiyor.

 
 Bu haber 1543 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI