Bugun...


bozcaada

Dikkat! İnşaat yasakları başlıyor
Yarından itibaren 15 Ekime’e kadar ada merkezinde inşaat yasağı başlıyor. Merkez dışında ise inşaat yasağı 1 Temmuz-1 Ekim tarihleri arasında başlayacak. Bozcaada Belediyesi, yasaklarla ilgili hem belediye hopörlerinden hem de sms yoluyla duyuru yaparken, olası inşaat yasağının delenler için denetimin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Dikkat! İnşaat yasakları başlıyor
+ -

Bozcaada Belediyesi inşaat yasakları ile ilgili şu duyuruyu yaptı: Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün genelgesine istinaden turizm sezonu olarak nitelendirilen şehir merkezi inşaat yasakları 15 Mayıs- 15 Ekim tarihleri ile şehir dışı ise 1 Temmuz – 1 Ekim tarihleri arasında inşaat faaliyetlerini durdurması gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında inşaat yasaklarına uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacaktır.

BU KEZ DENETİM OLACAK MI?

Bozcaada’da önceki yıllarda inşaat yasaklarına rağmen bazı inşaat sahipleri faaliyetlerine devam ediyordu. Bu durum da çevredeki sakinlerin ve işletmecilerin tepkilerine neden olurken, denetim konusunda ise belediye eleştiriliyordu.

Hatırlanacağı üzere geçen ay Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda  gerçekleştirilen turizm öncesi danışma toplantısında Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, önceki yıllarda olduğu gibi denetim konusunda eleştirileri kabul ederek, inşaat yasağından, işgaliye ve  müzik yayınına kadar denetimlerin sağlanacağını, uyarılara rağmen kurallara uymayanlara ağır cezalar uygulanacağını dile getirmişti.

Belediye meclisi mayıs ayı toplantısı yapıldı

Toplantı sonunda ise katılımcıların çoğunluğu aralarında, “Başkan Yılmaz’ın denetimlerin sağlanması ve kuralların uygulanması hususunda ilk kez bu kadar emin konuştu.” diye konuşmuştu.

Yeni döneminde denetimler konusunda Başkan Yılmaz, inşaat yasaklarının uygulanıp uygulanmaması ile ilgili ilk sınavını verecek.

Başkan Yılmaz: Bu sene denetimler daha farklı olacak

AKP İlçe Teşkilatı'ndan Bozcaada Belediyesi'ne tepki

 

 

 
Bu haber 1022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI