Bugun...


bozcaada

Restoranların masa ve sandalye sınırı belirlendi
Bozcaada Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki restoranların masa ve sandalye sınırını sarı çizgilerle belirleyerek yayaların geçiş alanını genişletti. Öte yandan ada merkezinde canlı müzik (canlı performans) restoranlarda yasaklanırken, kafelerde serbest bırakıldı. Eğlence mekanlarında dış mekanda müzik yayını hafta içleri 01.00'e kadar olurken hafta sonları ise 01.30'a yükseldi.

Restoranların masa ve sandalye sınırı belirlendi
+ -

Bozcaada Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan restoranların masa ve sandalye sınırını sarı çizgilerle belirleyerek yayalar için 120 cm’lik yürüyüş alanı bıraktı. Bu uygulama ile bazı restoranların masa sandalye sayısında azalma oldu.

Aynı şekilde Çınaraltı'nda da yeni açılan işletmeler ile birlikte masa ve sandalye düzeni değiştirilerek, işletmelerin masa ve sandalye sınırı sarı çizgilerle belirlendi.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, restoranların masa ve sandalye sınırının belirlenmesine ilişkin sosyal medyadan şu açıklamada bulundu:

 "HERŞEY DAHA GÜZEL OLMADI MI ?

BU DAHA BAŞLANGIÇ... Cumhuriyet Mahallesi restoranları çok daha güzel görünüyor öyle değil mi?Tüm esnafımıza hayırlı bir sezon, bol kazanç diliyoruz. 120 cm’lik yürüyüş yolu sayesinde; Hem mahalle sakinlerimiz, hem de misafirlerimiz rahat bir nefes alacak.Çünkü halkımız evine ulaşırken çok daha huzurlu olacak... Misafirlerimiz çok daha rahat ve özgür bir şekilde güzel sokaklarımızda dolaşacak. Bu sayede esnafımız çok daha güzel, verimli bir sezon yaşayacak. Esnafımızın; herkesin hayrına olan bu uygulamaya riayet edeceğine olan inancımız tamdır. Şimdiden teşekkür ediyoruz. Herkesin bu uygulamanın gönüllü takipçisi olacağını biliyoruz. Her şey çok güzel olacak 

CANLI MÜZİK RESTORANLARA YASAK, KAFELERE SERBEST

Öte yandan ada merkezinde yasaklanan canlı müziğin (canlı performans) restoranlara yasak olduğu, kafelere ise serbest olduğu öğrenildi. Eğlence mekanlarının, kafelerin dış mekanda müzik yayını hafta içi 01.00 olarak belirlenirken, Cuma ve Cumartesi günleri ise 01.30'a çekildi.

Başkan Yılmaz, geçen ay gerçekleştirilen turizm toplantısında, bu sezon denetim yılı olacağını, denetimle ilgili önceki yıllarda gelen eleştirileri kabul ettiğini, ancak bu yıl ada merkezinde canlı müzik yasağından, masa sandalye sınırı, işletmelerin kapanış saatine kadar tüm kuralların eksiksiz uygulanacağını, kurallara uymayanlar içinse ağır yaptırımlar gelebileceğini ifade etmişti.

Turizm toplantısında “denetim” konusuna özel vurgu
Bu haber 3150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI