Bugun...


bozcaada

Bozcaada'da gazete satışı yapılamadı
Turkuvaz Medya Dağıtım ile gazete satışı yapılan işletme arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Bozcaada'ya bugün gazete gelmedi ve satışı yapılamadı. Turkuaz Medya'nın başka işletmelerle görüştüğü ancak hiçbir işletmenin gazete satışını kabul etmediği öğrenilirken, gazeteler yarından itibaren 5-6 günlüğüne Mehmet Kuralay'ın reçel stantında satılacak. Fakat gazetelerin daha sonra nerede ve nasıl satılacağı bilinmiyor.

Bozcaada'da gazete satışı yapılamadı
+ -

Hatırlanacağı üzere 2018'in ilk aylarında belediye ve dağıtıcı iki firma yenilenmesi düşünülen gazete büfelerinin aylık ücreti nedeniyle aralarında anlaşamamış, ardından belediye yıllarca gazete ve dergi satılan iki büfeyi yerlerinden kaldırmıştı. Sonrasında ise gazeteler bir nevi rica minnet üzerine kısa bir süreliğine abonolik sistemi olmadan satılmaya başlandı, son olarak gazeteleri kırtasiye satmaya başlamıştı.

Bugün ise gazeteler dağıtıcı firma ve işletme arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Bozcaada'ya gelmedi ve satışı da yapılamadı. Bugün gazete almaya giden aboneler ise yaşanan duruma tepki gösterdi.
Bozcaada Haber'in öğrendiği bilgilere göre ise gazeteler yarından itibaren 4-5 günlüğüne Mehmet Kuralay'ın reçel standında satılacak. 

Daha önce gazete büfelerinin işletmeciliğini yapan Kuralay, bayramda mağduriyet yaşananmaması için kendisine rica ettiklerini, bu ricayı ise 4-5 günlüğüne kabul ettiğini belirtti. Bayramdan sonra ise gazetelerin adada satılıp satılmayacağı, satılacaksa da nerede satılacağı konusunda belirsizlik sürüyor.

Gazete bayilerinin kaldırılmasını adadaki gazetecilere sorduk

 

Gazete büfeleri kaldırılıyor, gazeteler markette satılacak

 

 
Bu haber 1987 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI