Bugun...


bozcaada

Bozcaada bir sembol ismini daha kaybetti
Tenedos’tan Bozcaada’ya 76 yıllık bir hayattı Foti Arvanitoğlu. Hemen hemen Bozcaada’da el değmediği ev kalmayan Nam-ı diğer “Foti Usta”yı son yolculuğunda yüzlerce adalı uğurladı.

Bozcaada bir sembol ismini daha kaybetti
+ -


Bozcaadalılar dün (Cumartesi) Foti Usta’nın acı haberi ile sarsıldı. Güler yüzlülüğü ve alçak gönüllüğü ile adada herkesin gönlünde taht kuran Foti Usta’nın son yolculuğuna yüzlerce adalı katıldı. Cenaze töreni öncesinde Foti amcanın evinin önünde yüzlerce adalı toplantı.  Foti amcanın naaşının evinden alınmasının ardından tören için toplu şekilde Bozcaada Meryem Ana Kilesi’ne geçildi.  

Gökçeada Metropoliti Kirillos Dragunis tarafından yönettiği törene Kaymakam Mustafa Akın, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, kurum, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Ayrıca ünlü komedyen Ata Demirer'de cenaze törenine katılanlar arasındaydı.

Bozcaada’da çok uzun yıllar boyunca temelden, çatıya inşaat ustalığı yapan “Foti Usta”nın naaşı, Meryem Ana Kilsesi’nde yapılan cenaze töreninin ardından Bozcaada Ortodoks Rum Mezarlığı’na defnedildi.

Bozcaada Haber olarak, Foti amcaya rahmet ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
Bu haber 9415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

can akarsu
20-04-2017 18:25:00

tanımış olmakdan onur ve mutluluk duyduğumuz çok değeri abimiz FOTİ..rntoprağın bol mekanı cennet olsun.rnçok kıymetli eşi muhterem insan ANTULA ablamıza da sabırlar diliyorum..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI