featured

Bozcaada’da Milli Maç Heyecanı Meydanda Yaşanamayacak

Euro 2024 Avrupa Şampiyonası’nda milli maçlar, tüm Türkiye’de belediyelerin meydanlara kurduğu dev ekranlar karşısında heyecanla ve coşkuyla izlenirken, Bozcaada’da bu heyecan sadece restoranlar, kafeler ve çay bahçelerinde kurulan küçük ekranlarda yaşanacak.

Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’nda Hollanda ile oynayacağı çeyrek final maçı tüm Türkiye’de belediyelerin kurduğu dev ekranlarda izlenecek. Ancak Bozcaadalılar ve tatilciler, önceki yıllarda Bozcaada Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’na kurduğu  ekranda bu coşkuyu paylaşırlardı. Bu yıl ise Bozcaada Belediye yönetimi, Türkiye’nin çeyrek finale kadar yükselmesine rağmen meydana ekran kurmadı. Belediye gerekçesi ise meydana kurulacan ekran ve ses sisteminin maliyetinin yüksek olması ve milli maç sayesinde esnafın da para kazanmasını gerekçe  gösterdi.Meydanda Ekran Yok, Heyecan Restoran ve Kafelerde

Adada milli maç heyecanı yalnızca restoranlar ve kafelerde kurulan küçük ekranlarla yaşanıyor. Bozcaada Belediyesi, milli takımın Avrupa Şampiyonası’nda son 8’e kalmasına rağmen bu coşkuyu meydanda yaşatmama kararı aldı. Bozcaada Haber’in yetkililere “Neden bu yıl meydana ekran kurulmadı?” sorusuna, dev ekran sisteminin maliyetinin yüksek bulunması ve sezonun tam anlamıyla başlamadığı için meyhaneler, kafeler ve çay bahçelerinin milli maç nedeniyle para kazanması gerekçe olarak gösterildi.

Yerel Yönetimin Kararı ve Tepkiler

Bozcaada Belediye yönetiminin ekonomik gerekçelerle aldığı bu karar, adalılar ve tatilciler arasında üzüntüyle karşılandı. Önceki yıllarda meydanda bir araya gelerek milli maç coşkusunu birlikte yaşayan Bozcaadalılar, bu yıl aynı heyecanı yaşayamayacak olmanın üzüntüsünü yaşıyor. Bazı adalılar, yeni belediye yönetiminin göreve gelir gelmez tüm kalemlere yüksek oranda zamlar yaptığını ve yeni gelir tarifeleri eklediğini hatırlatarak, “Türkiye son 8’e kalmış, tüm Türkiye meydanlarda bu heyecanı ortak yaşayacak, ama bizim belediye maliyet yüksek diye, esnaf para kazanacak diye meydana bir ekran bile kurmuyorsa yazıklar olsun” şeklinde yorumlarda bulunuyor.Alternatif İzleme Noktaları

Maçı izlemek isteyenler için alternatif olarak restoranlar ve kafeler küçük ekranlar kurarak hizmet verecek. Bu mekanlarda toplanacak olan Bozcaadalılar ve tatilciler, milli takımın başarısını bu şekilde takip edecekler. Bozcaada Belediyesi’nin bu kararı, yerel halk ve tatilciler arasında tartışmalara yol açtı.

4o

Bozcaada’da Milli Maç Heyecanı Meydanda Yaşanamayacak
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam