featured

Bozcaada’nın Yeni Belediye Başkanı Yahya Göztepe Göreve Başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


1.213 oy alarak yüzde %53,9 oranla Bozcaada Belediye Başkanı seçilen CHP’li Yahya Göztepe dün (5 Nisan Cuma) mazbatayı alarak göreve başladı. Mazbata töreninde Göztepe’yi eşi Anna Göztepe ve partililer yalnız bırakmadı. Öte yandan başkan Göztepe, bayram tatili dolayısıyla mazbatayı almadan seçildiği günün ertesi günü mesaiye başladı. Görev değişiminin ardından adada en çok dikkat çeken ve konuşulan konuların başında ise denetim, tertip ve düzen oldu.

İşte CHP’li Yahya Göztepe’nin göreve gelmesinin ardından 5-6 günde belediyeye ve ada halkına yansıyan gelişmeler…Bayram tatilinde adada yaşanacak yoğunluktan dolayı mazbata almayı beklemeden göreve başlayan Bozcaada’nın yeni belediye başkanı Yahya Göztepe makamında tebrikleri kabul etmeye başladı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle başkan Göztepe makamında tebrikleri 16.00-21.00 saatleri arasında kabul ederken özellikle çiçek, çikolata gibi hediyeler yerine Bağcılar Kooperatifi’ne bağış yapılmasını rica etti.


Öte yandan 1 Nisan itibari ile mesai öncesinde sabah çınaraltında oturan başkan Göztepe saat 08.30’da belediyede mesaiye başlıyor. Bu durum ise belediye personeline de yansıdı. Yıllardır mesaiye geç başlayan personeller dahil tüm iç ve dış personeller başkan Göztepe’den önce belediyede mesaiye başladı.

Başkan Göztepe henüz mazbatayı almadan dış personeli sokakların, çöp konteynırlarının ve mezarlığın temizliği için görevlendirdi.

Bugün ise başkan Göztepe adalı işletmeciler ile bir araya geldi. Masa, sandalye düzeninden, ses ve gürültü kirliliğine kadar Göztepe işletmecilerden beklentilerini sıraladı. Başkan Göztepe tüm belediye personeline ve işletmecilere kurallara riayet edilmesini istedi.

İÇME SULARI GEÇİÇİ OLARAK 1 TL

Görevi dün CHP’li Yahya Göztepe’ye devreden Bozcaada eski Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’ın ikinci döneminde hayata geçirilen ve adalıların sık kullandığı kontörlü içme suyu çeşmeleri için belediyeden kartlı sisteme geçileceği belirtildi. Yapılan duyuruda “Madeni para temininin zor olması nedeniyle kartlı sisteme geçene kadfar 10 lt su ücreti 1 TL olarak güncellenmiştir. Yeni sistem devreye alındığında yeni bilgilendirme yapılacaktır” denildi.

TRAFİK UYGULAMASI BAYRAMDA HAYATA GEÇİRİLECEK

Yine 10 yıl görev yapan Dr. Hakan Can Yılmaz’ın ilk döneminde hayata geçirilen ve oldukça destek gören ada merkezine araç girişinin yasaklandığı ve feribotlar için araçlara rezervasyon kuralının getirildiği trafik uygulaması ilk kez kısa sürede bayram tatili için hayata geçirilecek. Yeni başkan Yahya Göztepe ilk işlerinden biri, belediye personelinin yoğun mesaisi ile trafik uygulamasını bayram tatiline yetiştirmek oldu. 10-14 Nisan tarihleri arasında yaşanacak yoğunluk nedeniyle trafik uygulaması hayata geçirilecek ve bu tarihler arasında adaya iş makinası, tır, otobüs, kamyon ve toptancı araçlarının adaya geçişi kısıtlandı.

Bozcaada’nın Yeni Belediye Başkanı Yahya Göztepe Göreve Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam