featured

CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı’ndan Destek Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bozcaada İlçe Başkanlığı, sosyal medyadan paylaştığı yazılı açıklamada “Belediyemizin aldığı kararların arkasındayız” dedi. Paylaşılan basın açıklamasında, Belediye Başkanı Yahya Göztepe ve meclis üyelerinin aldığı bazı kararlar ve uygulamaların bazı kesimlerce sert ve katı bulunabildiğini, ancak bu karar ve uygulamaların ada sakinlerinin yıllardır beklediği karar ve uygulamalar olduğu vurgulandı.

İşte CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı’nın açıklamasının tamamı:Kamuoyu Açıklaması:

31 Mart seçimlerinde oyların %54’ünü alarak kazanan Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi, göreve geldiği günden bu yana canla başla çalışmaktadır.

Göreve gelir gelmez genel belediye işleyişine odaklanan Belediye Başkanı ve yönetimi, mesai saatlerinin çok üzerinde çalışmakta ve gelen taleplere ve şikayetlere ivedilikle cevap vermektedir.Seçim çalışmalarında verdiği sözlerin arkasında duran Belediye Başkanımız ve Meclis üyelerimizin aldığı kararlar ve gerçekleştirdiği uygulamalar kimilerince sert ve katı bulunsa da, adamızda ikamet eden kıymetli sakinlerimizin yıllardır bekledikleri kararlar olduğu bilinmelidir. Seçimden bugüne, daha huzurlu ve hak ettiği hizmetleri alan bir Bozcaada için parti gözetmeksizin belediyemiz ile birlikte omuz omuza veren halkımızın da takdirini almaktayız. Belediyemizin tüm birimleri, kısıtlı imkanlara rağmen verilen sözleri tutmak ve seçim dönemi vaat edilen projeleri hayata geçirmek için bu takdire layık olmaya çalışmaktadırlar.

  • Yıllardır çözülemeyen sorunları çözmek için adımlar hızla atıldı.
  • Temizlik ve çöp konularında en hızlı aksiyon alındı. Artık çöplerimiz sistemli bir şekilde toplanıyor. Troas Katı Atık Birliği ile adanın tüm çöpünün tahliyesi için çalışmalar yapılıyor. Böylece ilerleyen süreçte sinek, haşere gibi sorunlar çözülecektir.
  • İmar planı için çalışmalar başladı. Profesyonel bir ekiple çalışma yürütülmektedir.
  • Bozcaada’ya yakışan bir belediye bütçesi için çalışmalar başladı. Bu konuda halkımız ve esnafımız başkanımıza destek oldu.
  • Ses kirliliği ve gürültü sorunları için somut adımlar atılmaya başlandı. Merkezi müzik sistemi, desibel ölçüm cihazı ve yetkisi için girişimlerde bulunuldu.
  • Belediyeye ait olan Salhane’nin daha aktif çalışması ve hizmetlerinin genişlemesi için adımlar atıldı.
  • Adalı çocuklarımız için düzenlenen spor ve kültür-sanat aktiviteleri hızla hayata geçirildi. Önümüzdeki dönemde bu tip etkinlikler artarak devam edecek.
  • Ulusal ve uluslararası çeşitli fonlara başvurular yapıldı ve süreç yakından takip edilmektedir.
  • Adaya gelen misafirlere daha profesyonel hizmet verilebilmesi adına şarap servisi eğitimi ve sürdürülebilir turizm eğitimleri verildi. İlerleyen dönemde bu tip eğitimler daha kapsamlı olacak şekilde devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi olarak “Belediyemizin aldığı kararların arkasındayız.” Ada halkının huzuru önceliğimizdir. Halkımızın tüm paydaşlarının belirlenen kurallara uyacağına ve dayanışma içinde olup özlediğimiz Bozcaada için hep birlikte mücadele edeceğimize inanıyoruz.

CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı’ndan Destek Açıklaması
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam