featured

Ege Bakkaliyesi Ürünleri Artık Bozcaada’daki Uslu Şarküteri’de

Ayvacık – Süleymanköy’de üretim yapan Ege Bakkaliyesi ürünleri artık Uslu Şarküteri’de satışta. Birkaç sene önce Bozcaada’da açılan ve yılın dört mevsimi hizmet veren şarküteride Ege Bakkaliyesi ürünlerini bulabileceksiniz.

Aynı zamanda Bozcaada Mendirek Dergisi’ni de 10 yıldır hazırlayan Mustafa Dermanlı’nın 2016’dan beri Ege Bakkaliyesi markasıyla devam ettirdiği gıda ürünleri Bozcaada – Uslu Şarküteri’de satışa kondu. Her yaz sezonunda Ayvacık – Süleymanköy’de köylüyle birlikte ürettiği gıda ürünlerini Bozcaada’daki müşterilerine ulaştıran Ege Bakkaliyesi’nin ürünleri bir süredir Halk Market’te alıcısına ulaşıyordu. Halk Market’in kapanmasıyla birlikte hemen karşısında yer alan Uslu Şarküteri ürünlerin yeni adresi oldu.Kahvaltılık Acuka, Tatlı Biber Sosu, Domates Püresi gibi ürünlerin yanı sıra markanın yıllardır yaptığı “tarhana” da çok beğeniliyor. Bu yıl 250 kg’ye yakın bir üretim yaparak online satış ile de Türkiye’nin her yerine gönderim yapan marka, tarhanayı hazırlarken bol malzeme kullanıyor ve en az 4-5 gün fermente ettirerek tarhanayı bekletiyor. Ayrıca 6 aydan büyük bebeklerin de kullanabileceği %100 Doğal Tarhana da yine Ege Bakkaliyesi markasıyla satışta.7 senedir Ege Bakkaliyesi adıyla hem online, hem de birçok yere ürünlerini pazarlayan Mustafa Dermanlı, “İlk başladığımız zamanlar 50 kavanoz domates püresi, 30-35 kg tarhana üretiyorduk. Geride 7 yıl kaldı ve bugün üretimimiz, çeşitliliğimiz arttı. Bu sezon 250 kg civarında tarhana, 700 kavanoz civarında da domates püresi ürettik. Salça ve sosları dahil etmiyorum bile. Özellikle tarhanamız adada çok beğeniliyor. Biraz meşakkatli olsa da 4-5 gün fermente ettirerek, güneş altında, el emeği hazırlanan tarhanamız iki çeşit. Normal tarhanamızda piyasa unu ve pazardan aldığımız domates, soğan, maydanoz, dereotu kullanıyoruz. Fakat özellikle 6 aydan büyük bebekler için de uygun olan “%100 Doğal Tarhana”mız içerisindeki unumuz organik sertifikalı. Domatesler köyde dikim yaptığımız tarlamızdan. Soğan ve sarımsaklar, maydanozlar da öyle. Kullandığımız maya yıllardır kendi ekşi mayamız. Tarhana içerisindeki yoğurdumuzu kendimiz köyümüzün koyunlarının sütünden mayalıyoruz. Baharat sadece eser miktarda kullanıyoruz. Kendi çocuğumuz da bu tarhanayla büyüdü, biz de afiyetle içiyoruz” açıklamasını yaptı.

Köylüyle birlikte üretim yapan Mustafa ve Burcu Dermanlı, tarhana ve soslar haricinde çeşit çeşit erişte yaptıklarını da belirttiler. Havuçlu, pancarlı, ıspanaklı ve sade erişteler de yine çok beğenilen ürünler arasında. Tamamen sebzenin kendisini püre haline getirerek hamura kattıklarını belirten Burcu Dermanlı, “Herhangi bir gıda boyası, katkı maddesi koymuyoruz. Sebzeyi haşlıyoruz ve blenderdan geçirip hamura katıyoruz. Sebzenin kendi renginde. Ayrıca köy yumurtası kullanmaya özen gösteriyoruz. Eriştelerimizi yaz-kış köy evimizde üretmeye devam ediyoruz. Özellikle sebzeli eriştelerimizi ister tek tek, istenirse de karışık sebzeli halde paketliyoruz” diyerek üretim sürecinden de bahsetti.

Ege Bakkaliyesi ayrıca nohut unu ve mısır unu da hazırlıyor. Şu an için Bozcaada’daki Uslu Şarküteri’de 10 çeşit ürünü bulunan markanın ilerleyen dönemde talebe göre ürün çeşitliliğini daha da arttıracağı marka yetkilileri tarafından dile getiriliyor.

Bozcaada’da Uslu Şarküteri, Kasaba Aral’ın karşı sırasında, Çiçek Pastanesi Tahir Usta fırınının yan tarafında yer alıyor. Ürün fiyatları ise internet fiyatlarıyla ya aynı rakam ya da çok az farkla satışa sunuluyor.

Reklam haberdir.

 

Ege Bakkaliyesi Ürünleri Artık Bozcaada’daki Uslu Şarküteri’de
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam