featured

Halil Karabıyık’ın Tutukluğuna Devam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Bozcaadalı Elif Gedik, eylül ayında eski eşi Halil Karabıyık tarafından bıçaklanarak yaralanmıştı. Bir süre hastanede tedavi gören Elif Gedik’in tedavisi evde devam etmişti. Öldürmeye Teşebbüs suçundan yargılanan Halil Karabıyık ise önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, ardından kamuoyu baskısı ve savcılık talebiyle tutuklanmıştı.

Daha önce tutukluğun devamına karar veren ve kararı sonraki duruşmalara erteleyen mahkeme heyeti bugünkü üçüncü duruşmada da tutukluluğun devamına karar verdi. Mahkeme 14 Mayıs tarihine ertelendi. Bu tarihte kararın açıklanması bekleniyor.
Bugğn görülen duruşmada tutuklu yargılanan Halil Karabıyık’ın avukatı davanın yaralamaya teşebbüs vasfıyla görülmesini talep etti ve Burhaniye Cezaevi’ndeki bir tanığın SEGBİS yoluyla tanıklığını talep etti. Ayrıca avukat bıçaklama darbesinin 1 cm olduğunu ve başka bir rapora başvuruşmasını talep etti. Avukatın bu talepleri savcılık makamınca reddedildi ve savcı, Karabıyık’ın öldürmeye teşebbüsten cezalandırılmasını yineledi.
Karabıyık’ın avukatının ek mütala talebi sebebiyle duruşma 14 Mayıs Salı saat 11.00’e ertelendi. Bu duruşmada nihai kararın verilmesi bekleniyor.
Duruşma sonrası açıklama yapan Elif Gedik’in avukatı Enzer Özer, “Karşı tarafın avukatı mütelaaya beyanda bulunmak için süre talep etti. Bir dahaki duruşmada kararın çıkmasını bekliyoruz. Biz ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundanc ceza alacağı kanaatindeyiz.. dedi. Eşi tarafından bıçaklanan Elif Gedik de “6 yıldır verdiğimiz hukuk mücadelesi var.  Sanığın benimle ve başkaları için bir sürü dosyası var. Defalarca uzaklaştırma kararı verildi. Ve en önemlisi, 15-16 yaşında kendi öz çocuğuna bile şiddet uyguladı, ölümden döndü.  Buna rağmen çocuğumu konuşturmadım, psikolojisi etkilenmesin diye.  Hala beraat istiyor ama içeriden de tehditlerine devam ediyor. Bu adam çıksa beni de çocuğumu da öldürecek. Ben bunu çok iyi biliyorum. Bu yüzden adalete güvenmek istiyorum. “dedi.
Ayrıca duruşmaya Elif Gedik’in akrabaları, adalılar ve adalı siyasiler de katılım gösterdi. CHP İlçe Başkanı Bahar Mete Bağdır, MHP’li Samet Turhal ve TİP’li Aykut Turgal da duruşmaya katılarak Elif Gedik’e desteklerini sundular.Halil Karabıyık’ın Tutukluğuna Devam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam