featured

Türkiye İşçi Partisi Bozcaada’da resmen kuruldu

Bozcaada tarihinde ilk kez belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için yarışa giren Türkiye İşçi Partisi (TİP), Bozcaada İlçe Başkanlığı resmi olarak kuruldu. TİP’in ada tarihindeki ilk ilçe başkanı ise adalı tiyatrocu Pelin Sezer Özçalcı oldu.

Sezer’in yönetim kurulu ise Bülent Sucu, Aykut Turgal, Zafer Şeker, Sevim Oktay ve Ufuk Ocak isimlerinden oluşuyor.31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanlığı için Aykut Turgal’ı aday gösteren TİP, seçimlerde 214 oy alarak AKP’nin ardından adada en çok oyu alan üçüncü parti oldu. Meclis üyeliği seçimlerinde ise 352 oy alan TİP, meclis üyeliğini yaklaşık 10 oy farkla kaçırdı.

Seçimlerin ardından yaptığı eleştirilerle adada tek muhalefet eden parti konumuna gelen TİP, önümüzdeki günlerde çalışmalarına daha da ağırlık vereceğini belirtti.TİP’in sosyal medya sayfasından yapılan açıklamada, ilçe başkanı seçilen Pelin Sezer ve yeni yönetim kurulu tebrik edilerek, “Daha aydın, daha demokratik, daha temiz, daha güzel Bozcaada için çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

TİP, Bozcaada’da elde ettiği başarının ardından, ada halkının sorunlarını gündeme taşıyarak ve çözüm önerileri sunarak, adanın daha yaşanabilir bir yer olmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. TİP’in yerel siyasetteki bu yeni döneminin, adada nasıl bir etki yaratacağı ise merakla bekleniyor.

Türkiye İşçi Partisi Bozcaada’da resmen kuruldu
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam