featured

AKP’de Aday Adayları Burak Aktan ve Filiz Akarsu

Bozcaada’da belediye başkanı olabilmek için AKP’de aday adaylık süreci 22 Kasım’da sona erdi. Burak Aktan ve Filiz Akarsu başvurularını ilçe başkanlığına yaptılar. Kimin AKP’nin belediye başkan adayı olarak gösterileceği ise aralık ayında belli olacak.

Burak Aktan ve Filiz Akarsu, Bozcaada Belediye Başkanı olabilmek için Adalet ve Kalkınma Partisi’ne evraklarını teslim ettiler ve aday adayı oldular. 22 Kasım’da sonra eren başvuru teslim süresinin son dakikalarında ilçe binasında toplanan partililer adaylıklarını açıklayan Aktan ve Akarsu’yu tebrik ettiler. İlçe Başkanı Sinem Tabak’ın da hazır bulunduğu buluşmada iki aday da birliktelik mesajı verdiler.Adaylığı bir süredir konuşulan ve resmi başvurusunu da gerçekleştiren Burak Aktan, “Başvurumuzu gerçekleştirdik. İki adayız ve heyecanlıyız. Bir tanemiz Ak Parti’nin Bozcaada Belediye Başkan adayı olacak. Filiz Hanım’a da kolaylıklar diliyorum. Dostane bir yarış olacak. Partimiz kimi takdir ederse 2024 seçimlerinde Bozcaada’yı da Ak Parti’ye kazandırmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir dönem adı Cumhuriyet Halk Partisi ile anılan, ardından yaptığı açıklamalarda bağımsız bile olsa aday olmak istediğini dile getiren Filiz Akarsu sürpriz bir karara imza atarak AKP’den aday adaylığını açıkladı. Mimar Filiz Akarsu başvurusundan sonra yaptığı açıklamada, “Burak (Aktan) ile sırt sırta verip çalışacağız ve kazanacağız” dedi.Adalet ve Kalkınma Partisi Bozcaada İlçe Başkanı Sinem Tabak da, “İki adayımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Birlikte yol yürümekten büyük durur duyuyoruz. Bozcaada için bir aradayız, elimizden ne geliyorsa, fazlasıyla yapmak için çalışacağız. Hep söylediğimiz gibi her şey Bozcaada için.  Hükümetimizin de desteğiyle, Ak Parti olarak adamızı bugünkünden çok daha iyi noktaya getireceğimizi düşünüyoruz. Adaylarımıza da güveniyoruz. Biz güzel ve büyük bir aileyiz. Bozcaada da bizim evimiz. Evimizi çok güzel bir şekilde onarıp, ada halkımıza da çok büyük hizmetler gerçekleştirmek istiyoruz. İki adayımız da çok kıymetli. Zaten hep birlikte yol yürüyeceğiz” açıklamasını yaptı.

AKP’nin belediye başkan adayı olabilmek için başvurularını gerçekleştiren Filiz Akarsu ve Burak Aktan’dan hangisinin partinin adayı olacağının ise aralık ayının ikinci haftasında belli olacağı yetkililerce belirtildi.

Ayrıca farklı iki ismin daha adaylık için başvurduğunu fakat bu kişilerin adaylıklarının resmen gerçekleşip-gerçekleşmediği ise henüz bilinmiyor. Eğer bu kişilerin de adaylıkları gerçekleşirse AKP’den belediye başkanı olabilmek için 4 isim yarışacak.

AKP’de Aday Adayları Burak Aktan ve Filiz Akarsu
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam