featured

Bozcaada’da Yeni Bir Dönem: Seniha Rengigül Konukevi’nde Hizmete Başladı

Bozcaada’nın en beğenilen işletmelerinden biri olan Rengigül Konukevi, mimarisi, tasarımı ve meşhur kahvaltı bahçesiyle yeni bir işbirliğine ev sahipliği yapıyor. Sağlıklı yaşam markası Seniha, üçüncü yılında Rengigül Konukevi’ne taşındı. Açılış adalı dostlarla “yaza merhaba” buluşmasında kutlandı.Sağlıklı Yaşamda Yeni Bir Adres: Seniha

Seniha markası, 2022 yılında Dr. Sadiye Kuş ve Dr. Hasan Kuş tarafından kızları aromaterapist Defne Kuş ile birlikte kuruldu. Hem bedene hem de doğaya saygılı bir yaşam felsefesini benimseyen Seniha, Bozcaada’ya değer katmaya devam ediyor. Rengigül Konukevi’nin işletmesini de devir alan Seniha, Seniha Dükkan’la birlikte aynı çatı altında hizmet veriyor.Geniş Ürün Yelpazesi ile Sağlıklı Seçenekler

“Seniha”, kendisini Temiz & Saf & Sürdürülebilir olarak tanımlayan bir sağlıklı yaşam platformu. Doğal kozmetikler ve sıfır atık ürünler kategorileri altında 30 markanın yüzlerce ürünü Seniha’da bulunuyor. Doğal cilt ve vücut bakım ürünleri, temizleyici, nemlendirici ve serumlar, anti-aging ürünler, güneş koruyucu, deodorant, kişisel hijyen ürünleri, ortam spreyleri ve benzeri birçok ürün sıkı kontrollerden sonra seçkide yer alıyor.

Rengigül’ün Meşhur Kahvaltısı Çeşitlendi

Rengigül Konukevi’nin geleneksel kahvaltı lezzetlerine, glutensiz ve vegan seçenekler de eklendi. Bu yenilik, sağlıklı yaşamı benimseyen misafirler için cazip hale geliyor.

Yeni Sezonun Öne Çıkan Ürünleri

Seniha Dükkan’da bu yılın en önemli yeniliği, Dermatoloji uzmanı Dr. Sadiye Kuş’un formülleriyle üretilen CLEAN BEAUTY konseptindeki serumlar. Bu ürünler, önce Bozcaada’daki dükkanda satışa sunulup daha sonra Seniha.com’da yer alacak. Ürünler, Dr. Sadiye Kuş ve Dr. Hasan Kuş’un İstanbul Ataşehir’deki ar-ge laboratuvarı ve üretim merkezinde üç yıl süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktı.

Seniha by Defne markası altında üretilen el yapımı çantalar, seramik ürünler, peştemallar ve crochet ürünler de dükkan’da satışa sunuldu.

Kurucular Hakkında

Dr. Sadiye Kuş, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’nden sonra Marmara Üniversitesi’nde dermatoloji uzmanlık eğitimini, ardından da Fitoterapi eğitimini tamamladı. İstanbul, Caddebostan’daki kendi kliniğinde genel ve kozmetik dermatoloji alanında hizmet vermeye devam ediyor. Dr. Hasan Kuş ise genel cerrah olarak 15 yıl kamu sektöründe çalıştıktan sonra İngiltere’de hastane yönetimi üzerine mastır yapmış ve çeşitli sağlık kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görev almıştır.

Defne Kuş, çocukluğundan beri sanata olan ilgisini Güzel Sanatlar Lisesi – Resim bölümünü bitirerek ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon bölümünde eğitim alarak geliştirdi. Aynı zamanda NAHA sertifikalı aromaterapist olan Defne Kuş, markanın yaratıcı ve yenilikçi yüzünü temsil ediyor.

Seniha, Bozcaada’nın sağlıklı yaşam merkezi olarak yeni sezonunda adalılar ve ziyaretçilere hizmet vermeye devam edecek. Bu işbirliği, adanın cazibesini ve sağlıklı yaşam olanaklarını daha da çeşitlendirecek.

Bozcaada’da Yeni Bir Dönem: Seniha Rengigül Konukevi’nde Hizmete Başladı
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam