featured

Bozcaada’da Yılbaşı Keyifli ve Eğlenceli Geçti

Hava muhalefeti nedeniyle son yıllarda yeni yıla sessiz ve sakin giren Bozcaada’da, havaların mevsim normalinin üzerinde seyretmesi ile son yılların en keyifli ve eğlenceli yeni yılı kutlandı.

İstanbullular olmak üzere çevre illerden gelen tatilciler şehir hayatından uzak, sakin ve romantik bir yılbaşı tatili için hafta sonundan itibaren adada açık olan konaklama tesislerini doldurdu. Kapalı olan bazı işletmeler de havaların ısınması ile gelen telefonların ardından yılbaşına hazırlanarak misafirlerini ağırladı.Geçen cuma akşamından itibaren yeni yıl tatilini adada geçiren tatilciler gündüz adanın bomboş sokakları, koyları ve gün batımında vakit geçirirken, akşamları ise şömine başında adanın keyfini çıkardı. Açık olan otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 70’i buldu.

Yılbaşı gecesi ise birçok mekânda canlı müzik ve eğlence programı vardı. Adalıların bir kısmı da işletmelerde yeni yıla girerken çoğunluk ise bağ evlerinde, bahçelerde ve konutlarında bir araya geldi.İşletmeciler müzik kapanış saati ile ilgili yerel yönetimden yılbaşı gecesine özel esnetme beklese de tüm işletmelerde 01.30’da müzik durduruldu.

Adada yaşanan 2 günlük yoğunluk ve yılbaşı gecesinde ise herhangi bir kavga, taşkınlık yaşanmaması ile adada keyifli bir yılbaşı tatili geçti.

Öte yandan adalılar yıllar sonra tatilcilerin de tercih ettiği, işletmelerin yeniden açıldığı yılbaşında belediyenin yeni yıla özel bir yılbaşı sokağı veya meydana ışıklı bir çam ağacı yapmaması da eleştiri aldı.

 

Bozcaada’da Yılbaşı Keyifli ve Eğlenceli Geçti
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam