featured

Bozcaadalı Öğretmenler Unutuldu!

Tüm yurtta, okullarda ve salonlarda 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Bozcaada’da ise öğretmenler yılda bir gün kutladığı özel günlerinde yalnız bırakıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine sadece öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özkan Çaylak katıldı.Ardından Bozcaada Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda öğrencilerin şiir okuduğu, gösteri sergilediği resmî kutlama programına ise ne kaymakam, ne belediye başkanı, ne de ilçe milli eğitim müdürü, protokolden hiçbir isim katılmayınca protokol koltuklarını az sayıda veli doldurdu.

Çelenk koyma ve Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene ise davetiye olmadığı halde CHP İlçe Başkanı Bahar Mete Bağdır, CHP’nin belediye başkan aday adayı Yahya Göztepe ve İyi Parti belediye başkan aday adayı Cevdet Çebi’nin katıldığı öğrenildi.Aynı zamanda kendisine davet gitmediği için törenlerde olmadığı düşünülen Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’ın ise CHP’li Recep Yalçın ile birlikte pasta alarak tüm okullarda, tüm kurumlarda öğretmenleri ziyaret ettiği öğrenildi. Aynı şekilde CHP’li Bahar Mete Bağdır ve CHP’li kadınlar okulları ziyaret ederek öğretmenlerin günlerini kutladı.

Öte yandan Kaymakam Vekili Muhammet Mustafa Kara ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özkan Çaylak’ın adada oldukları halde okullarda öğretmenleri ziyaret etmediği öğrenildi.

Bozcaada Haber’in edindiği bilgilere göre, bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü dolayısıyla Kaymakam Muhammet Mustafa Kara dahil hiçbir kurum, daire vs siyasi partilere davetiye göndermedi. Birçok siyasi ve isim törenle ilgili bilgi almak için kaymakamlığı aradı. Aynı şekilde Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Sinem Tabak’ın da Öğretmenler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen törenlere davet edilmediği için telefonla bilgi almaya çalıştığı öğrenildi.

Yetersiz lojman sebebiyle, kiralık ev de bulamadığı için bazı öğretmenler zor şartlarda her gün Çanakkale veya Geyikli’ye gidip gelmek zorunda kalıyor. Ayrıca Bozcaada’da bu yıl öğretmenlere özel bir yemek organizasyonun da yapılmadığı belirtildi.

Bozcaada Haber olarak değerli öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerimizle kutlarız.

Bozcaadalı Öğretmenler Unutuldu!
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam