featured

Bozcaada’nın Sevimli Maskotu Pakize’nin Kitabı Yayınlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyalaBozcaada’nın sevilen köpeği Pakize’nin hikayesi, Betül İlter tarafından yazılıp resimlendi ve Paraşüt Kitap’tan okuyucularla buluştu. Belgesellere bile konu olan Pakize, bu kez bir kitapla karşımıza çıkıyor.


Yazar ve çizer Betül İlter, yeni kitabında Bozcaada’nın sevimli maskotu Pakize’yi anlatıyor. İlter, Bozcaada Haber’e yaptığı açıklamada, “Pakize’yi anlattığım bir çocuk kitabı yazıp resimleme fikri uzun zamandır aklımdaydı. Geçtiğimiz yazın tamamını adada geçirince her gün Pakize’nin ziyaretleri ile bu fikri hayata geçirmek için bolca ilham bulmuş oldum. Ve kitabımı da elbette ona ithaf ettim” dedi.

Kitabın kapağındaki tanıtım metninde ise şu ifadelere yer verildi:“Bozcaada’nın en ünlü siması Pakize! Eğer gittiysen adaya, bir yaz gününde veya kara kışın göbeğinde, onu mutlaka görmüş olmalısın üzüm kokulu sokakların birinde. Henüz görmediysen de üzülme. Çünkü Pakize bu kitabın içinde.

Gerçek bir Bozcaadalı Pakize. Üstelik ada halkının da sevgilisi. Şimdi onun hikâyesi, Bozcaada’nın tatlı rüzgârıyla çocukların hayal dünyasına taşınıyor.”

Betül İlter’in Pakize kitabı, tüm kitapçılarda ve internet ortamında satışa sunulmuştur.

Bozcaada’nın Sevimli Maskotu Pakize’nin Kitabı Yayınlandı


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam