featured

Bozcaada’ya Bayram Tatilinde 8700 Araç Giriş Yaptı





Bozcaada, her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da büyük bir yoğunluk yaşadı. Edinilen bilgilere göre, arefe gününden (15 Mayıs Cumartesi) 23 Haziran tarihine kadar Bozcaada’ya 8.700 araç giriş yaptı. Yaklaşık 4.500 resmi konaklama kapasitesine sahip olan Bozcaada, bayram tatilinde kayıt dışı konaklama ve günübirlik turistlerle birlikte günlük 20 binin üzerinde tatilciyi ağırladığı tahmin ediliyor.

9 günlük bayram tatili süresince Bozcaada’da koylar ve plajlar tatilci akınına uğradı. Bayram süresi boyunca Bozcaada’daki konaklama tesisleri yüzde yüz doluluk oranlarına ulaştı. Gündüz saatlerinde koylarda ve plajlarda denize giren tatilciler, akşam ise gün batımını izlemek için Polente Burnu’nda bir araya geldi. Restoranlar, meyhaneler, kafeler ve eğlence mekanları ise tam kapasite ile hizmet verdi.



Bayram tatili süresince belediye, emniyet, jandarma ve zabıta ekipleri yoğun mesai yaptı. Yaşanan aşırı yoğunluğa rağmen 9 gün boyunca asayiş açısından kayda değer bir kaza veya olay yaşanmaması bayram tatilinin en sevindirici yanı oldu. Yaşanan bazı kavga ve olaylara da emniyet hızlı bir şekilde müdahale etti.

Bu bayram tatilinde yine en büyük sorunlardan biri araç izdihamı nedeniyle yaşanan otopark sorunu oldu. Bozcaada Belediyesi, bayram tatilinde 2 yeni otoparkı devreye sokmasına rağmen aşırı araç yoğunluğu nedeniyle otoparklar yetersiz kaldı. Çevre yolunun sağına ve soluna park edilen araçlar nedeniyle çevre yolu en çok tıkanan trafik noktası oldu. Emniyet ve zabıta ekipleri, bayram süresince sıkışan trafiğe müdahale etti.



Öte yandan bayramın sen sevindirici bir yanı da  Çanakkale’de ve bölgede yaşanan yangınlara ve rüzgara rağmen Bozcaada’da herhangi bir yangının yaşanmaması oldu.

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Kemal Furıncı, Bozcaada Haber’e yaptığı değerlendirmede, bayramın genel anlamda hem kazançlı hem de önceki bayram tatillerine göre daha huzurlu ve sakin geçtiğini belirtti. Başkan Furıncı, en büyük sorunlardan birinin bayram tatilinde ada merkezinde yaşanan su kesintisi olduğunu ifade etti. Ayrıca, bu bayram tatilinde işletmelerin gürültü kirliliğine karşı daha dikkatli olduklarını da ekledi.

Bozcaada’ya Bayram Tatilinde 8700 Araç Giriş Yaptı




E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam