featured

CHP’de Tek Aday Yahya Göztepe Oldu

CHP’de belediye başkanlığı adaylığı için sadece Yahya Göztepe başvuru yaptı. Belediye meclis üyeliği içinse 15 kişi başvururken, bu dönemki meclis üyelerinden sadece Recep Yalçın adaylık başvurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkanlığı ve meclis adaylığı için başvuru süreci sona erdi. Beklendiği gibi belediye başkanlığı için sadece Yahya Göztepe adaylık başvurusunda bulundu. Göztepe’nin karşısında herhangi bir aday çıkmadı. Kısa süre içerisinde Yahya Göztepe’nin resmi olarak CHP Bozcaada’nın adayı olarak açıklanması bekleniyor.CHP’nin meclis üyesi adaylığı için ise 15 başvuru yapıldı. Son günlerde sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla da adaylıklarını kamuoyu ile paylaşan aday adayları arasında mevcut belediye meclisinden sadece Recep Yalçın’ın yer alması dikkatlerden kaçmadı. Parti içerisinde güçlü olduğu bilinen Hüseyin Durmuş ve ekibinin listede üst sıralarda olması beklenirken, Recep Yalçın’ın listede kazanabilecek bir sıradan yazılıp yazılmayacağı merak ediliyor.

CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı kısa süre önce yaptığı açıklamada belediye başkanlığına aday olan Yahya Göztepe’yi ve meclis üyeliğine aday adaylıklarını açıklayan isimleri kamuoyu ile paylaştı.CHP’den yapılan işte o açıklama:

Tüm Türkiye’de 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek Yerel Seçimler için Cumhuriyet Halk Partisi Bozcaada İlçe Teşkilatında çalışmalarımız hızla devam ediyor. CHP Genel Merkezi’nden gelen genelgeye göre belediye başkan aday adayı ve belediye meclis üyesi aday adaylığı başvuruları 5 Aralık Salı günü sone erdi. CHP Bozcaada Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Aday başvuruları CHP İlçe Başkanı Bahar Bağdır’a yapıldı. Başvurular doğrultusunda bir belediye başkan aday adayı ve 15 belediye meclis üyesi aday adayı olmuştur. Başvurular aşağıdaki gibidir. (İsme göre sıralanmıştır)

Belediye Başkan Aday Adayı:

Yahya Göztepe

Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları:

Arzu Aral

Bilgehan Erdemoğlu

Bilgütay Ergül

Bülent Ataman

Emrah Ataol

Ferhan Öç

Gülay Elbir Uslu

Günay Yurdakul

Hülya Talay Koloğlu

Hüseyin Durmuş

Mustafa Kırlı

Onur Ateş

Özgür Alpdoğan

Rahmi Bilici

Recep Yalçın

 

YAHYA GÖZTEPE ve BAHAR METE BAĞDIR KONUĞUMUZ

Bozcaada TV’de düzenli yayınlanan siyaset programlarının yarın akşamki (6 Aralık Çarşamba) konukları CHP İlçe Başkanı Bahar Mete Bağdır ve belediye başkan adayı Yahya Göztepe olacak. Serkan İlik ve Mustafa Dermanlı’nın hazırlayıp sunduğu ve Bozcaada TV’nin Youtube kanalından yayınlanacak program 20.30’da başlayacak.

CHP’de Tek Aday Yahya Göztepe Oldu
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam