featured

CHP’de Yahya Göztepe Adaylık Başvurusunu Yaptı

CHP’de uzun zamandır ismi belediye başkan adaylığı için konuşulan Yahya Göztepe partisine resmi başvurusunu yaptı. İlçe binası önünde yoğun bir kalabalığa konuşan Göztepe, “Planlı, yenilikçi, girişimci ve her zaman yılmaz karakterimle ve ekip arkadaşlarım ile hizmete hazırım” dedi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için siyasi partilerde belediye başkan aday adayları açıklanmaya devam ediliyor. Aday adaylığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilk başvuruyu Yahya Göztepe yaptı.

Hatırlanacağı üzere Göztepe, 2019 seçimleri öncesi gerçekleşen parti içi temayül yoklamasında mevcut başkan Hakan Can Yılmaz‘la yarışmış ve Yılmaz’ın aldığı 76 oya karşılık 47 oyda kalmıştı.Mevcut başkan Hakan Can Yılmaz’ın 2024 Yerel Seçimleri’nde yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından belediye başkanlığı için CHP’de ismi güçlü şekilde öne çıkan Yahya Göztepe’yi partililer adaylık açıklamasında yalnız bırakmayarak alkışlarla destek oldu.Göztepe başvuru sonrası parti binası önünde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Yerel Seçimler’de Bozcaada Belediye Başkanlığı aday adaylığımı bugün büyüdüğüm sokakta, çok sevgili ailem, İstanbul ve Çanakkale’den gelen dostlarım, çocukluk arkadaşlarım, esnaf arkadaşlarım, Bozcaadalılar, kıymetli büyüklerim, abilerim ve ablalarımın katılımı ile açıklamış olmaktan mutluluk duyuyorum.

Dedelerimizden miras, çocuklarımızdan emanet aldığımız bu güzel ada hepimizin ortak sevdası. Bizim tek derdimiz adanın refahı, geleceği, umutları, doğal, tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmak.

Bu amaçla da planlı, yenilikçi, girişimci ve her zaman yılmaz karakterimle ve ekip arkadaşlarım ile hizmete hazır olduğumu paylaşıyorum.

Hem seçim sürecinin hem de sonrasının adamız için en iyisinin ve hayırlısının olmasını diliyorum.”

CHP’de kamu görevlileri için başvurunun son tarihi olarak açıklanan 5 Aralık tarihinden sonra eğer tek aday olarak Yahya Göztepe kalırsa projelerini açıklamaya başlayacağı, farklı bir aday çıkması durumunda ise anket veya temayül yoklaması seçeneğinin ardından takvimin şekilleneceği öğrenildi.

CHP’de Yahya Göztepe Adaylık Başvurusunu Yaptı
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam