featured

İki Mahalle İçin 8 Muhtar Adayı Yarışacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala



Yerel Seçimlere yaklaşık bir ay kala belediye başkanlığı kadar muhtarlık yarışı da merak ediliyor. İki mahalle için şimdilik adaylığını açıklayan 8 adaydan ikisi Alaybey ve Cumhuriyet Mahallesi’nde muhtar olabilmek için yarışacak.

Yerel Seçimler’in gerçekleşmesine sayılı günler kala partiler, belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları ve muhtar adayları sahada. Cumhuriyet ve Alaybey olarak iki mahallesi bulunan adada 2 bin 798 seçmen muhtar adaylarını, meclis üyesi ve belediye başkanını belirleyecek.


İki mahalle için şimdiye dek 8 kişi muhtar adaylığını açıkladı.

Alaybey Mahallesi’nde 4 sandık kurulacak ve bin 261 seçmen yeni muhtarı seçmek için oy atacak. Mevcut muhtar Emin Meral’in yeniden aday olmadığı mahallede Ümit Kahyaoğlu, Görkem Damar ve Hanife Özeren yeni muhtar olabilmek için yarışacaklar. Hanife Özeren toplam 8 muhtar adayı arasında tek kadın aday.



Cumhuriyet Mahallesi’nde ise 5 sandıkta bin 537 seçmen oy kullanacak. Mevcut muhtar İrfan Serim yeniden adaylığını açıklarken Mehmet Kuralay, Okan Tezcan, Halil İbrahim Öksüz ve Mahmut Tezcan da muhtar olabilmek için seçmenden oy isteyecek.

İki Mahalle İçin 8 Muhtar Adayı Yarışacak


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam