featured

Bozcaada Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Bozcaada Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı 30 dakika sürdü. Toplantının en önemli gelişmelerinden biri Bozcaada Sanat Galerisi ve Itırlı Bahçe’nin tahsinin kaymakamlıktan belediyeye geçmesi oldu.

CHP’li meclis üyeleri Mustafa Kırlı, Hülya Talay Koloğlu ve AKP’li meclis üyesi Kosta Salto’nun yokluğunda gerçekleşen toplantıda, Gelir Tarifesi’nde sehven unutulan bazı maddelerin eklenmesi ile İmar Komisyonu Raporu oylandı.Taziye ve Anma Mesajları

Bozcaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe, meclis toplantısının başında akrabasını kaybeden ve toplantıya katılamayan Mustafa Kırlı’ya taziyelerini iletti. Ayrıca iki gün önce vefat eden adalı Ali Ertan da toplantının başında anıldı. Hafta sonu denize açıldıktan sonra kaybolan ve arama çalışmaları devam eden vatandaş için de ailesine ve adalılara “Umarım güzel haberler alırız” açıklaması yapıldı. “Bugünkü toplantımız biraz hüzünlü” diyerek söze devam eden Göztepe, son günlerde olumlu gelişmelerin de olduğunu belirtti.

Ücretsiz Eğitim ve Yeni Tahsisler

Geçen hafta belediye desteğiyle ücretsiz olarak çocuklara verilen yelken eğitiminin bir başlangıç olduğunu dile getiren Başkan Göztepe, önümüzdeki hafta tüm malzemeleri belediye tarafından karşılanacak ve çocuklara verilecek ücretsiz yüzme kursunun duyurusunu yaptı.Ayrıca yıllarca adaya sanat galerisi olarak hizmet veren ve bir süredir atıl duran Bozcaada Sanat Galerisi ve Itırlı Bahçe’nin tahsisinin de kaymakamlıktan alınarak Bozcaada Belediyesi’ne geçtiğinin müjdesini veren Yahya Göztepe, anahtarı yeni aldıklarını ve hemen temizliğe başladıklarını belirtti. Itırlı Bahçe’de bu sezon çocuklara ve sanata dair çalışmaların yapılacağı, esas planlamanın önümüzdeki sezonlar için düşünüldüğü ifade edildi.

Belediye İş Birlikleri ve Çöp Alanı Düzenlemeleri

Yahya Göztepe, Bursa, Ankara ve İstanbul’a da ziyaretler düzenlediğini ve oradaki belediyelerden bazı taleplerde bulunduklarını, öncelikle bir çöp kamyonunun birkaç gün önce adaya gelip hizmete başladığını belirtti. Ayrıca çöp alanındaki çöplerin bir dorsede biriktirilmesi için de dorse taleplerine olumlu yanıt verildiğini belirten Bozcaada Belediye Başkanı, yakında dorsenin de adaya geleceğini ifade etti.

İmar Komisyonu Raporu ve Gelir Tarifesi

Bu bilgilendirmelerin ardından gelir tarifesinde önceki meclis toplantısında sehven unutulan bazı maddeler okundu ve tüm üyelerce onaylandı.

“Bozcaada Belediyesi Hizmet Alımları Muayene ve Kabul Komisyonu”nun 8 sayfalık raporunu Meclis Üyesi Emrah Ataol okudu. İmar Komisyonu’nda, bir önceki yönetim tarafından bekletilen İmar Planı’nda yapılan eksiklikler ve hatalar belirtilirken, bu başlıklar tek tek açıklandı. Ayrıca o planı hazırlayan firmayla çalışılmayacağı ve belediyenin kendi imkânları ile yeni planı hazırlayacağı belirtildi. Raporun oylamasında Adalet ve Kalkınma Partili Behiç Varlı, rapora dair detaylı bilgiye öncesinde sahip olmadığı ve inceleme fırsatı bulamadığı için çekimser oy kullanırken, diğer üyeler raporu oyladılar.

 

Bozcaada Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam