featured

Bozcaada’da 19 Mayıs Törenleri Renkli Geçti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Bozcaada da dahil olmak üzere tüm ülke genelinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıldönümü resmi törenlerle kutlandı. Bozcaada’daki kutlama törenlerine, Bozcaada Bando Takımı da renk kattı.

Bozcaada da dahil olmak üzere tüm ülke genelinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105. yıldönümü resmi törenlerle kutlandı. Bozcaada’daki kutlama törenlerine, Bozcaada Bando Takımı da renk kattı.Kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı günün 105. yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bozcaada’da törenle kutlandı.


Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan tören, çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Bozcaada Kaymakamı Mehmet Halit Haydaroğlu ve Bozcaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe, tören alanında ada halkının ve öğrencilerin bayramını kutladılar. Kutlama töreni, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve öğrencilerin gösterileri ile devam etti. Şiirlerin okunduğu ve yarışmalarda dereceye girenlerin ödül aldığı törende, Bozcaada Gazi Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve gençlerin Ata’ya cevabı hep bir ağızdan okundu.

Bozcaada Bando Takımı, adalı eski mezunlardan oluşan bir grup, 19 Mayıs törenlerine renk kattı. Tören alanına Bozcaada Bando Takımı eşliğinde giriş yapan adalı öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenin sonunda geçit töreni yaptılar.

Ayrıca, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Bozcaada’ya demirleyen TCG Kumkale gemisi, ada halkının ziyaretine açıldı.

Bozcaada’da 19 Mayıs Törenleri Renkli Geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam