featured

Bozcaada’da Yeni Kaymakam Mehmet Halit Haydaroğlu Göreve Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyalaBozcaada’nın yeni kaymakamı Mehmet Halit Haydaroğlu dün (7 Mayıs Salı) göreve başladı.

Yaklaşık 1 buçuk yıl görev yapan Kaymakam Vekili Muhammet Mustafa Kara’nın  ardından Bozcaada’ya atanan kaymakam vekili Mehmet Halit Haydaroğlu dün mesaiye başladı.


Bozcaada Kaymakamlığı internet sitesinden 1996 doğumlu  Haydaroğlu’nun göreve başladığını şu şekilde duyurdu:

“İçişleri Bakanlığının 30.04.2024 tarihli oluru ile İlçemiz Kaymakamlığına görevlendirilen Kaymakamımız Sayın Mehmet Halit Haydaroğlu 07.05.2024 tarihi itibariyle İlçemizdeki görevine başlamıştır.” diye açıklama yapıldı. ”Bozcaada Haber olarak Bozcaada’mızın yeni kaymakamı Mehmet Halit Haydaroğlu’na görevinde başarılar diliyoruz.

            Bozcaada’nın yeni kaymakamı Mehmet Halit Haydaroğlu kimdir?                                                     

 1996 yılı Rize doğumlu olup, aslen Giresun’un Görele ilçesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini çeşitli illerde tamamlamıştır. 2020 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesinden mezun olmuştur.

2022 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarı göstererek 111.Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etmiştir. İl merkez stajını Bayburt Valiliğinde başlayan Mehmet Halit Haydaroğlu, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem afeti sonrası Hatay ili Antakya ilçesinde Koordinatör Kaymakam olarak görev yapmıştır. Mülkiye müfettişi refakatindeki stajını Nevşehir ili Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde tamamlayan Kaymakam Haydaroğlu, daha sonra Kaymakam refikliği stajını ise Hatay ili Antakya ilçesi ve Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde tamamlamıştır.

İçişleri Bakanlığının Oluru ile Çanakkale ili Bozcaada ilçesinde Kaymakam olarak 07.05.2024 tarihinde ilçemizde göreve başlamıştır.

Bozcaada’da Yeni Kaymakam Mehmet Halit Haydaroğlu Göreve Başladı


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam