featured

Geçmiş olsun Belgin Şahin

Bozcaada sanatına yaklaşık 30 yıldır destek veren ve Itırlı Bahçe’yi 7 yıl yöneten seramik sanatçısı Belgin Şahin, kış aylarında geçirdiği ciddi rahatsızlığın ardından yeniden heykel çalışmalarına başladı. Gazeteci, yazar Prof. Dr. Haluk Şahin, eşi Belgin Şahin’in sağlık durumunun iyiye gittiğini ve yakında adaya dönerek sanat çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

Bozcaada’ya giriş ve çıkışlarda adalıları ve misafirleri karşılayan Üzümlü Kız heykelinin yaratıcısı olan Belgin Şahin, rahatsızlığının ardından sanatına geri dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Bozcaada’nın bir sanat adası olduğunu vurgulayan Şahin, adanın ruhuna uygun heykeller yapma arzusunu sürdürüyor. Şahin, “Öteden beri mendirekte balık yutan ve yanında bir kedi bekleyen bir kız çocuğu heykeli hayal etmişimdir, ilk fırsatta yapmak istiyorum,” dedi.Yaklaşık 30 yıldır eşi Haluk Şahin ile birlikte yılın büyük bir kısmını adada geçiren Belgin Şahin, daha önce ada çocuklarıyla sahneye koyduğu müzikli tiyatro oyunları ve kedi sevgisi bilincini oluşturmak için yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Şahin, “En büyük övüncüm adanın sanat galerisini yedi yıl süreyle yönetmiş olmam,” diye ekledi.Rahatsızlığı süresince eşine destek olan gazeteci ve yazar Prof. Haluk Şahin, “Belgin Şahin bu yaz adaya gelip adalı yaşamına bıraktığı yerden başlayabilmenin planlarını yapmakta,” dedi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Belgin Şahin’in fotoğrafını paylaşarak doğum gününü kutluyan Haluk Şahin, sevenlerine “Yıllar geçiyor, iyi ki ‘nekahat’ yani iyileşme dünyanın en güzel hislerinden biriymiş. Hele dostlar arasındaysan. Ve hele o gün yaş günün ise.” şeklinde mesaj yayınladı.

Bozcaada Haber olarak biz de adamızın değerli sanatçılarından Belgin Şahin’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, en kısa zamanda kendisini adanın sokaklarında ve sanat çalışmalarında görmek için sabırsızlanıyoruz.

Geçmiş olsun Belgin Şahin
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam