featured

Murat Aksu, Bozcaada’nın Turizmine Dair Önemli Açıklamalar Yaptı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Bozcaada TV Youtube kanalında yayınlanan “Kitaplarda Bozcaada” programının konuğu Doç. Dr. Murat Aksu’ydu. Adaya dair bugüne dek üç turizm kitabı hazırlayan Murat Aksu, Bozcaada turizminde değişim isteniyorsa sancılı olacağının altını çizdi.

Mustafa Dermanlı’nın hazırladığı ve iki haftada bir Bozcaada TV Youtube kanalında yayınlanan “Kitaplarda Bozcaada” programının üçüncüsünde konuk Murat Aksu’ydu. Temmuz 2023’de baskıdan çıkan “Bozcaada (Turizm Yönünden Değerlendirilmesi)” kitabı üzerine gerçekleşen programda ada turizmi de konuşuldu. Bir dönem Bozcaada’daki üniversitede de hocalık yapan Doç. Dr. Murat Aksu o dönem yetişen öğrencilerin çok başarılı yerlere geldiğini dile getirdi. Bozcaada’da iki yıllık Meslek Yüksek Okulu yeniden açılabilirse kalifiye personel konusunda da turizme katkısı olacağını dile getiren Aksu, ÇOMÜ’nün yeni rektörüyle yeniden görüşülüp adaya üniversitenin dönmesinin faydalı olacağını dile getirdi.Bozcaada üzerine hazırlanan üniversite tezlerinin özetlerine yer veren kitabın son bölümünde öneriler de yer alıyor.

Bozcaada TV’deki yayında Murat Aksu, Gökçeada ile Bozcaada arasında da karşılaştırma yaparak, Gökçeada’nın Bozcaada’nın 10 sene gerisinden geldiğini dile getirdi. Bozcaada’nın pahalı olarak nitelendirildiği algısına da katılmadığını söyleyen Murat Aksu, Bozcaada’nın nasıl bir kitleye hitap etmesini belirlemesinin önemli olduğunu ama bunun da sancılı olabileceğini belirtti.


Ulaşım, altyapı, hizmet kalitesi ve işletmelerin kiralanmasının Bozcaada’da son dönemdeki en önemli sorunlar olarak göze çarptığını belirten Murat Aksu, günübirlik turizmin arttığı Bozcaada’da altyapı sorunlarının da beraberinde geldiğini söyledi.

Turizme dair dikkat çekici başlıkların konuşulduğu yayını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Murat Aksu, Bozcaada’nın Turizmine Dair Önemli Açıklamalar Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam