Bugun...


bozcaada

Herkes müzik aleti çalabilir projesi büyüyor
Aralık ayı içerisinde başlayan “Herkes Müzik Aleti Çalabilir Projesi” büyüyor. Adalıların 16 org ve 1 piyano bağışlayarak başladığı projede olumlu gelişmeler var.

Herkes müzik aleti çalabilir projesi büyüyor
+ -

Muharrem Yıldız ve Feryal Günal’ın geliştirdiği “Herkes Müzik Aleti Çalabilir Projesi” gittikçe genişliyor. Aralık ayında çeşitli kesimlerden gelen bağışlarla alınan 16 org ve 1 piyano ile başlayan dersler bir yandan devam ederken projeye yeni bağışlar da geliyor.

Her hafta Çanakkale’den derlere katılan Feryal Günal’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydemir ve İlkokul Müdürü Emine Arslan da projeyle oldukça ilgileniyor. Bozcaada Haber 2016 Ödülleri’nde Yılın Sosyal Etkinliği dalında ödüle de ayık görülen projeye ilgi büyük.

 

İSTANBUL’DAN ADAYA BATERİ!

Bozcaada Haber sitemizde çıkan haber sonrasında İstanbul’da yaşayan iki ada aşığı genç ellerindeki bateri setini projeye bağışlamak istediklerini söylediler. Ocak ayı başında adaya gelen Samet Yalçın ve Sıla Aslan isimli gençler İstanbul’dan getirdikleri bateriyi okula bağışladılar. Ayrıca bateriyi kurdular ve kullanımı için iki gün boyunca ders verdiler.

BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU’NDAN İKİ KLAVYE

Ülke çapında büyük bir üne sahip olan Boğaziçi Caz Korosu da geçtiğimiz günlerde projeye katkı sundu. Projeyi oldukça beğendiklerini belirterek Bozcaada’ya iki klavye gönderen Koro üyeleri adaya özlemlerini de dile getirdiler. Klavyelerin gelmesiyle okuldaki müzik aletleri sayısı da artmış oldu.

 

NOTABÜS HAZIRLANIYOR

Şu anda dersler veliler ve öğrencilerin katılımıyla sınıflarda yapılıyor. Fakat yakında projedeki müzik aletleri okul bahçesine çekilen eski belediye otobüsüne yerleştirilecek. Çocuklar tarafından rengarenk boyanan eski otobüse ‘Notabüs’ ismi verildi. Derslerin baharla birlikte okul bahçesindeki bu otobüste verilecek olmasıyla proje farklı bir boyut da kazanacak. Notabüs ise dadaların müzik evi olacak. 
Bu haber 5696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI