Bugun...


bozcaada

CHP Parti Meclisi Bozcaada adayını yine açıklamadı!
CHP'de 24 Ekim'de toplanan Parti Meclisi’nde (PM) 105 ilçe ve belde belediye başkan adayının açıklanmasının ardından bugün 140 aday daha açıklandı. Açıklanan listede geçen yerel seçimlerde Hakan Can Yılmaz’In olmaması dikkatlerden kaçmadı. Genel Merkez’in CHP’nin 25 yıl sonra Bozcaada'da tekrardan kazanan başkanı olmasına rağmen Yılmaz’ı atamaması, Genel Merkez’in Yılmaz'dan memnuniyetsizliği olarak yorumlanırken aday belirlemede sandıklı temayüle gidileceği öngörülüyor.

CHP Parti Meclisi Bozcaada adayını yine açıklamadı!
+ -

Cumhuriyet  Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'nde Parti Meclisi 24 Ekim'de Yerel Seçimler’e dair yaptığı toplantıda 105 aday belirlemişti. Bu toplantı sonrası Bayramiç, Geyikli Gelibolu, Biga gibi ilçelerin belediye başkanı adayı belirlenirken mevcut Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'ın isminin listede olmaması dikkatleri çekmişti.

Parti Meclisi'nin 105 belediye başkanı adayını açıklamasının ardından CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı da 1 hafta sonra oy çokluğu ile sandıklı temayül yapılması için karar almıştı. Ancak parti tüzüğü gereği bu karar nihai karar olarak sayılmıyordu. Aday belirlemede temayül ya da atama yöntemi CHP Genel Merkezi'nin vereceği karara bağlıydı.


Son olarak Bozcaada'da gözler CHP Parti Meclisi'nin dün (14 Kasım Çarşamba) yapacağı toplantıdaydı. Dün CHP Genel Merkezi'nde toplanan Parti Meclisi, yaptığı toplantının ardından 140 belediye başkanı adayının daha ismini açıkladı. Ancak bu toplantı sonrasında da CHP Bozcaada Belediye Başkanlığı adaylığı için herhangi bir atama yapılmadı.

Parti Meclisi'nin 24 Ekim'de belirlediği Biga, Gelibolu, Geyikli, Bayramiç'in ardından dün Ezine, Ayvacık, Lapseki ve Çan'ı belirlemesi fakat Bozcaada'nın belediye başkan adayının belirlenmemesi Genel Merkez'in mevcut Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'dan emin olmamakla birlikte partiye gelen şikayetlere de bağlandı.

Bilindiği gibi 2014 Yerel Seçimleri’nde CHP, 25 yıl sonra Hakan Can Yılmaz ile belediyeyi geri alabilmişti. CHP Genel Merkezi'nin Bozcaada'yı 25 yıl sonra iktidara taşıyan Hakan Can Yılmaz'ı ikinci toplantısında da aday olarak göstermemesi ve son yerel seçimleri kazanan mevcut belediye başkanlarının birçoğunu açıklaması Bozcaada'da sandıklı temayül yoklamasını işaret ediyor.
Bu haber 1775 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Neden mi "Yahya Göztepe"
16-11-2018 16:30:00

-Bozcaadalırn-Atatürkçü , Cumhuriyet devrimlerini savunan, Sosyal Demokrat kişilikrn-Kendini ispat etmiş bir iş adamırn-Otoriter ve iş disiplini olan bir ada gencirn-Sorumluluklarının bilincinde.rn-Ailesine düşkün, iş yaşamı düzenli.rn-Ne istediğini bilen, vizyon sahibi kişilik.rn-Her fırsatta, adayı kendi değerleriyle koruyup gelecek nesillere aktarmayı hedeflediğini vurguluyor.rn-Memleketine faydalı olabilecek en uygun yaş döneminde,enerjik.rn-Ailesinin ve çevresinin topyekün desteğini alarak bu göreve talip olmuş bir isim.rn-Maddi durumu elverişli.rn-Lisans Eğitimi'ni tamamlamış, yabancı dil eğitimi almış, dünya görüşü olan bir isim.rn-Bozcaada'da yerel ürün işleme fabrikasını kurmuş, "Veli Dede" isimli yerel bir marka yaratmış, havalimanları dahil olmak üzere bir çok noktada organik&yerel ürünleriyle rüştünü ispatlamış ve tüm yaşamını ailesiyle birlikte Bozcaada'ya kurmuş bir isim.rn-Dedesi eski Bozcaada Belediye Başkanırn-Adanın mevcut durumuna hakim, Bozcaada'nın çıkarlarını gözeten, adayı ranttan sonuna kadar koruyacak, Bozcaada Belediyesi'nin fiziki şartlarını ve halka hizmet kalitesini fark edilir düzeyde arttıracak otorite sahibi disiplinli kişilik.rnrnGözle görülür yaptıkları, yapacaklarının en güzel örnekleridir.rnİşte bu yüzden, en uygun isim YAHYA GÖZTEPE

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI