Bugun...


bozcaada

Millet İttifakı Çanakkale’deki seçmenleriyle buluştu
CHP ve İYİP ittifakının Bozcaada adayı mevcut başkan Hakan Can Yılmaz, Çanakkale’de Bozcaadalı seçmenlerle buluştu. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı sabah kahvaltısına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dahil CHP ve İYİP’li il başkanları ve parti yöneticileri de katıldı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün, “Bir tarafta Cumhur İttifakı, karşı tarafta Zillet ittifakı” sözleri buluşmada sert bir dille eleştirildi.

Millet İttifakı Çanakkale’deki seçmenleriyle buluştu
+ -

Bozcaada’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti’nin (İYİP) ittifak adayı mevcut Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, dün (Cuma) sabah Çanakkale 286 Restoran’da adalı seçmenlerle buluştu. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı ve coşkulu geçen sabah kahvaltısı buluşmasına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Yüksek Disiplin Kurusu Üyesi Serdar Soydan, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve İyi Parti kurucularından ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz da katıldı.

Başkan Yılmaz’ın projelerini anlattığı, eleştirilere cevap verdiği toplantıda, meclis adayları tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı. Eski meclis üyelerine de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Başkan Yılmaz, konuşmasının bazı bölümlerinde hem Adalet ve Kalkınma Partili (AKP) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hem de Bozcaadalı AKP’li yöneticilere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bugün Türkiye’de iki ittifak karşı karşıyadır. Bir tarafta Cumhur İttifakı diğer tarafta ise Zillet İttifakı” yazılı ve Millet İttifakı’nı teröristlerle iş birliği içinde olduğunu iddia eden paylaşımlarına yönelik tepki gösteren Başkan Yılmaz, “Bizim ittifakımıza ‘Zillet İttifakı’ diyorlar, bizi terörist ilan ediyorlar. Bu ittifakı oluşturanlar Oslo’da terör örgütleri ile pazarlığa oturanlar değil! Devletin savcısını teröristlerin ayağına davulla zurnayla götürenler değil! Peki, ya bu ittifaka oy atan sizlerin amacı teröristleri meclise sokmak mı? Elbette değil! Bu çamuru size de bulaştırmak isteyenlere cevabı sandıkta verin” dedi.

‘OY İÇİN DEĞİL, HALKIMIZ İÇİN YAPIYORUZ’ DİYEBİLİR MİSİNİZ?

1 Nisan’da meclisi 9-0 alarak tekrardan başkan olacağını ifade eden Yılmaz, AKP’nin son zamanda liman, üniversite, toplu konut, hastane gibi projelerine gönderme yaparak şunları ifade etti:

“Tarihi bir oyla ve 9 meclis üyemizle bu sınavdan çıkacağız. 1 Nisan’da ben belediye başkanı olacağım. Siz olamayacaksınız. Burada herkesin huzurunda soruyorum. Şunun sözünü verebiliyor musunuz; Üniversite konusundaki hassasiyetiniz devam edecek mi? Toplu konut ile ilgili hassasiyetiniz devam edecek mi? Peki, hastane konusunda? Bir yere hastane yapılacakmış, 5 yataklı hastane! 5 yataklı acil ünitesi kurulacakmış. Sakın o projeyi de hastanenin yeri değişecek, her gün 3 uzman hekim olacak demeyin. Çünkü ben İl Sağlık Müdürü’ne bunu sordum. Kendisi 2 gün önce adaydı ve dedim, ‘Müdürüm hastane dediğinize göre bir yatak kapasitesi vardır? Cevabı ‘5 yataklı müşahade odası olacak’ dedi. Zaten benim bıraktığımda da şimdiki gibi 3 yatak vardı. ‘Peki, 3 uzman hekimimiz olacak m? Olacaksa size bir doktor olarak teşekkür etmek istiyorum’, diye sordum. Bana ‘Ya başkanım biz 3 doktoru adaya nasıl gönderelim? 15 günde bir gönderiyoruz işte, o şekilde devam edecek’ dedi.  ‘Yani binayı mı değiştiriyoruz’, diye sordum, ‘Evet binayı değiştiriyoruz’ cevabını aldım. Tamam bu da başımızın üstüne, sağ olsunlar. Ama 1 Nisan’da Dr. Hakan başkan olduğunda bu proje de devam edecek mi? Bunu çıkıp halka söyleyin, deyin ki, bunu biz sizden oy devşirmek için yapmıyoruz. Biz zaten devletiz, halkımız için yapıyoruz’ deyin. O zaman biz de size teşekkür edelim.
 

Buluşmada söz alan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise,  “Kardeşim Hakan da ben de partimizin oyları ile atandık. Yani bir ön süzgeçten geçtik. “Bu ittifak zillet ittifakı değildir. Bu ittifak barış ve kardeşlik ittifakıdır”, diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımına tepki gösterdi.
Bu haber 1702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI