Bugun...


bozcaada

Bozcaada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Öz'e veda yemeği
Çalışkanlığı ve ürettiği projeler ile ada halkının da takdirini kazanan Bozcaada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Öz'ün veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı. Bilecek'e tayin olan Öz, 'Bal Ormanı', 'Bağ Bozumu Turları', 'Fidan Kampanyası' gibi birçok projeye imza atmış, 2 kez de Bozcaada Haber Ödülleri'nde büyük ödüle layık görülmüştü.

Bozcaada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Öz'e veda yemeği
+ -

4 yılın ardından Bilecek'i tayin olan Bozcaada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Öz için Bozcaada Kaymakamlığı 15 Nisan Pazartesi günü Vahit'in Yeri'nde veda yemeği düzenledi. Hasan Öz'ün mesai arkadaşlarının yanı sıra geceye Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, diğer protokol üyeleri, kurum ve daire amirleri ve adalı bazı isimler de katıldı.

Öte yandan geceye ada dışından davetliler de katıldı. Gökçeda/Bozcaada Tarımsal Kalkınma ve İskan Proje Koordinatörü Osman Aslan, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Büyükgaga, Gökçeda/Bozcaada Tarımsal Kalkınma ve İskan Proje Koordinatörü Serkan Yurdabak da Öz'ü yalnız bırakmadı.

Gecede bazı mesai arkadaşları Hasan Öz için duygusal konuşmalar gerçekleştirirken yeni görev yerinde başarılar diledi. Kaymakam İbrahim Gültekin ise, Öz ile kısa süren çalışma ortamında yaptığı projeleri öğrendiği, çalışkanlığını ve azminin örnek olduğunu dile getirdi. Kaymakam Gültekin, Öz'ün Bozcaada'daki görevinden ayrılmasına rağmen devam edecek projeler için son ana kadar çalıştığını belirtirken, kendisinin projelerin takipçisi olacağını da ekledi.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz da Öz'ün ada için büyük emekler verdiğini, gerçekleştirdiği projelerin adaya değer kattığını ifade ederek hakkını helal etmesini istedi.Öz ise konuşmasına 4 yıl boyunca kendisine destek veren herkese teşekkür ederek başladı.

Gecede son konuşmayı yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Öz, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanması sebebi ile tayin olduğunu belirterek "Bağbozumu Turları", "Bal Ormanı" "Bağcılığın Gençleştirilmesi"  ve Ege Tarımsal Araştırma Enstitisü Müdürlüğü ile ortak  "Batı Anadolu Arısının Bozcaada Lokasyonunda Muhafazası ve Bozcaada Arıcılığının Bilimsel Yöntemler Işığında Geliştirilmesi Projeleri"nin devam etmesi gerektiğini, bu projelerin ileride adaya çok daha büyük katkılar sağlıyacağını ifade etti.

Öz konuşmasının sonunda, "Bozcaada’mızın tarımını geliştirerek bir geçim kaynağı olmasına bir taraftan da doğasına katkı sağlamaya çalıştık. Bu süreçte elimden geldiğince hem devletimizin hem de vatandaşımızın hakkını gözeterek siz değerli Bozcaadalı kardeşlerime tarım dâhilinde veya dışında en iyi hizmeti vermeye çalıştım. Bu amaca ulaşma yolunda yetersiz iletişimden kaynaklanan kırgınlıklarımız muhakkak olmuştur. İstemeden kırdıklarımdan haklarını helal etmelerini diliyorum. Bilecik’ e yolu düşen herkesi beklerim."  dedi.

Gece sonunda Kaymakam İbrahim Gültekin, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can YılmazBozcaada Sahil Güvenlik Komutanı Erdal Korkmazer, Bozcaada Kadın Kooperatifi adına Öznur Evergen, PTT Müdürü Nilgün Kıyar

 

 

 

 

 
Bu haber 2967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI