Bugun...


bozcaada

Bozcaada Kaymakamlığı'ndan farkındalık etkinliği
Bozcaada Kaymakamlığı, 5 Mayıs'ta sigara izmariti toplama etkinliği düzenleyecek. Bozcaada Kaymakamlığı'nın yanı sıra etkinliğe Bozcaada Belediyesi, adadaki tüm kurumlar ve sivil toplum örgütleri de destek verecek. Etkinliğin amacı, hem adamızı sigara izmaritlerinden arındırmak hem de izmaritlerin çevreye ve doğaya verdiği zararlar için farkındalık yaratmak.

Bozcaada Kaymakamlığı'ndan farkındalık etkinliği
+ -

Bozcaada Kaymakamlığı, 5 Mayıs'ta sigara izmariti toplama etkinliği düzenliyor. Bozcaada Kaymakamlığı'nın yanı sıra etkinliğe, tüm kurumlar ve adadaki sivil toplum örgütleri de destek verecek. 

5 Mayıs'ta saat 16.00'da Çınaraltı'nda başlayacak etkinliğe katılımcılar farkındalık yaratmak için beyaz tişört giyecek.  Kampanyaya destek verecek katılımcılara Bozcaada Eczanesi de temizlik eldiveni dağıtılacak. Bozcaada Kaymakamlığı ise katılımcılara pet şişede su ikram edecek.


AMAÇ HEM ADAMIZI İZMARİTTEN ARINDIRMAK HEM DE FARKINDALIK YARATMAK

Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin öncülük ettiği Ateşböceği Derneği, 2 yıl önce sigara izmaritlerinin doğaya ve çevreye verdiği zararları öne çıkarmak ve bu konuda farkındalık yaratmak için izmarit toplama etkinliği düzenlemiş, 5 Mayıs'ı da "Dünya İzmarit Toplama Günü" olarak ilan etmişlerdi. 

Bozcaada Kaymakamlığı da 5 Mayıs'ta düzenleyeceği etkinlikle hem adamızı sigara izmaritlerinden arındırmak, hem de yerlere sigara izmariti atanlara yönelik farkındalık yaratmak istiyor.

Etkinliğe tüm ada halkı ve misafirler davetli.
Bu haber 796 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI