Bugun...


bozcaada

Gestaş'tan ara tarife. Son feribot yine 23.30'da!
Gestaş, 10-16 haziran tarihleri arasında geçerli olacak sefer tarifesine başladı. Öte yandan geçici sefer tarifesinde de Bozcaada'dan son feribotun 23.30'da olması, Gestaş'ın Bozcaada'nın talebini değil, Geyikli'nin talebine karşılık verdiği olarak yorumlandı.

Gestaş'tan ara tarife. Son feribot yine 23.30'da!
+ -

8 Nisan'da karşılıklı olarak günde 5 sefer yapmaya başlayan Gestaş, 9 günlük bayram tatili sürecinde iki feribotla karşılıklı olarak gece 00.00'a kadar günde 15 sefer düzenlemiş, ek seferlele bu sefer sayısı çok daha yükselmişti.

Gestaş bugünden itibaren (10 Haziran Pazartesi) 16 Haziran'a kadar geçerli olacak yeni tarifeye başladı. 16 Haziran'a kadar günde 11 sefer yapacak Gestaş, Cuma-Cumartesi-Pazar günleri de gece seferleri ile sefer sayısını 12'ye çıkartıyor.

Öte yandan tarifede Bozcaada'dan 23.30 seferinin olması Gestaş'ın Bozcada'nın son feribotun 22.00 olması talebini değil, AKP'li Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu'nun 23.30 talebine karşılık verdiği olarak yorumlandı.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, yaşanan bu tartışmalar sırasında belediyenin ve kişisel sosyal medyada  hesabından "“MİSAFİR OLDUĞUNUZ EVİN KURALLARINI, MİSAFİR EDEN BELİRLER...YAKINDIR, BİR KENARDA DURSUN..." ifadeleri içeren bir mesaj yayınlamıştı, bu mesaj da bu konuya gönderme olarak yorumlanmıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, belediye meclis üyeleri, Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Ülke Diler ve AKP İlçe Başkanı Burak Aktan dahil adadaki tüm siyasi partilerin temsilcileri Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etmiş, Bozcaada'dan son feribotun 22.00'de olması ve diğer Gestaş ile ilgili talepleri iletmişti. Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu'nun da olduğu ziyarette Vali Tavlı, taleplerin Gestaş yönetimi ile ele alınacağı ifade edilmişti.

Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu'ndan o iddialara ilişkin açıklama

Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu, Bozcaada'dan son feribot saati için Gestaş'a baskı mı yapıyor?

 
Bu haber 1703 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI