Bugun...


bozcaada

Ada gençlerinden önce yürüyüş, sonra taziye
Bozcaada gençleri Ramazan Öksüz cinayetini ve sadece 3 kişinin tutuklanmasını protesto etmek amacıyla İskele meydanında toplanarak bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Ada gençlerinden önce yürüyüş, sonra taziye
+ -

Bugün 17.30’da Bozcaada İskele Meydanı’nda toplanan Bozcaadalı gençler, bir hafta önce Ramazan Öksüz’ün öldürüldüğü sokağa yürüyüş gerçekleştirdiler. Yürüyüş öncesinde Kaymakam İbrahim Gültekin ve Başkan Hakan Can Yılmaz gruba konuşma yaparak, davanın takipçisi olduklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını söylediler.

Kalabalık sessiz bir şekilde, slogan atmadan cinayetin işlendiği mekânın önüne gitti ve siyah çelenk bıraktı. Yürüyüş esnasında kalabalığa polis eşlik ederken, olayın yaşandığı işletme önünde Çevik Kuvvet barikat kurdu.

Gençler adına konuşma yapan Kemal Önal bundan sonra bu davaya sahip çıkacaklarını ve bundan sonra böyle acı bir olay yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını, adalı gençlerin daha da birlik olacağını ifade etti.

Ardından grup toplu şekilde taziye evine gitti ve Ramazan’ın annesi Kibariye Öksüz ve babası Halil İbrahim Öksüz’e taziyede bulundular. Gençler aileye de davaya sahip çıkacaklarını ifade ettiler.

Acılı baba Halil İbrahim Öksüz ise bu birlik ile gözdağı vermek ve korkutmak değil sadece davaya sahip çıkılması amaçlanmalı diye konuştu.

 
Bu haber 4360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI