Bugun...


bozcaada

“Tarih Denizinde Bozcaada” kitabı çıktı
Bozcaada Mendirek Dergisi yazarlarından H. Can Yücel’in ilk kitabı “Tarih Denizinde Bozcaada” çıktı. Yücel’in kitabında Bozcaada’danın deniz tarihine ilişkin 16 makaleye yer veriliyor.

“Tarih Denizinde Bozcaada” kitabı çıktı
+ -

Bozcaada Mendirek Dergisi yazarı Marmara adalı H. Can Yücel’in ilk kitabı “Tarih Denizinde Bozcaada” kitabı baskıdan çıktı. Bozcaada Kitap Fuarı’nda okuyucunu bekleyen kitaba internetten de ulaşmak mümkün. Ayrıca Marmara adasında da satılacak kitabın ilk imzası geçen gün Bozcaada’da yapılırken kısa süre sonra ikinci imzanın da İstanbul’da yapılacağı öğrenildi.

Bozcaada’nın deniz tarihine ilişkin 16 yazıya yer verilen kitabı yayına Mustafa Dermanlı hazırladı. Kapak tasarımını Öykü Akın Levillain’in yaptığı kitabın, kapak görseli de Cemil Onay’a ait.

Kitabın kapak arkası yazısı ise şöyle:

“H. Can Yücel’in iki tutkusu var: Adalar ve deniz! Çocukluğu Marmara adasında geçen, bugün de yaz sıcağında yahut zemheri ayazında, yani her fırsatta soluğu adasında alan H. Can Yücel, kader bu ya ilk kitabını henüz birkaç sene önce tanıştığı Bozcaada üzerine hazırladı.

Kendini her ne kadar Marmara adalı olarak tanımlasa da, adalar tutkusu onun içinde çocukluktan bugüne var. Adalara dair yaptığı araştırmalar, sahaflardan toplanan efemeralar, yazdığı yazılar ve adalara dair biriktirdiği dergiler, kitaplar onun en değerli ilgi alanı.

H. Can Yücel, birkaç sene önce tesadüf eseri önce uzaktan, sonra da bilfiil tanıştığı Bozcaada’ya dair de yıllardır yazılar kaleme alıyor, araştırmalar yapıyor. Bozcaada ve deniz ikilisine ait biriken bu yazılar da işte bu kitap aracılığıyla okuyucusuyla buluştu. Kitapta yazarın duygusal betimlemelerine, tarihi gerçeklere, unutulmayan anılara ve yazarın Bozcaada deniz tarihiyle ilgili araştırmalarına rastlayacaksınız.”

Kitabı internetten edinmek isteyenler TIKLAYIN!
Bu haber 971 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI