Bugun...


bozcaada

Bozcaada'dan Kaz Dağları'na destek
Kaz Dağları'nda yapılan maden çalışması ve ağaç katliamına karşı Su ve Vicdan Buluşması'na katılan on binlerce yurttaş, tel örgülerle çevrilen alana girdi, "Havama, suyuma dokunma" dedi. Eyleme Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'ın yanı sıra Bozcaada Forum, CHP'li meclis üyeleri ve adalı çevreciler de katıldı. Öte yandan alanda üzerinde "Kuzey Ege'de altın Bozcaada'dır" yazılı pankart dikkat çekti.

Bozcaada'dan Kaz Dağları'na destek
+ -

Kaz Dağları’nda Kanadalı bir şirketin yapmak istediği altın ve gümüş madenciliğine karşı tepkiler hızla büyüyor. Çevrecilerin başlattığı “Su ve Vicdan Nöbeti” her geçen gün büyürken dün (5 Ağustos Pazartesi) Kirazlı Balaban’da “Büyük Su ve Vicdan Nöbeti” eylemi düzenlendi.

Eyleme İzmir, Antalya, Bursa, Yalova, Aydın, Ankara, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Çanakkale, Düzce ve Edirne barolarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçılar, STK’ler, köylüler, üniversite öğrenciler ve bilim insanları katıldı.

Saat 11:00'da başlayan “Büyük Su Ve Vicdan Buluşması” etkinliğine katılmak için binlerce vatandaş akın akın bölgeye geldi. Çevreciler maden arama çalışmalarının yapıldığı şantiye alanına girdi.

Çevreciler ellerinde “Kaz Dağları hepimizin,” “Kaz Dağları’nın üstü altından değerlidir,” “Suyuma ve toprağıma dokunma” pankartları taşıdı.

NÖBETE BOZCAADA'DA KATILDI

Eyleme Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz'ın yanı sıra Bozcaada Forum, CHP'li meclis üyeleri ve adalı çevreciler de katıldı. Öte yandan alanda üzerinde "Kuzey Ege'de altın Bozcaada'dır" yazılı pankart dikkat çekti.

Öte Bozcaaada'dan getirilen üzümler, alanda ikram edildi.

Bozcaadalılar ise tepkilerini  gün boyu sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar ile gösterdi.
Bu haber 1107 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada   bozcaada   bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI