featured

5 İle Yeni Vali Atandı: İlhami Aktaş Kocaeli Valiliği’ne, Ömer Toraman Çanakkale Valiliği’ne Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla 5 ile yeni vali atandı. 7 Haziran 2020 tarihinde Çanakkale Valiliği görevine başlayan Vali İlhami Aktaş, Kocaeli Valiliği’ne atanırken, Çanakkale’nin yeni valisi ise Prof. Dr. Ömer Toraman oldu

İlhami Aktaş Kocaeli Valiliği’ne Atandı

Çanakkale’de görev yaptığı süre boyunca Bozcaada yerel yönetimiyle kurduğu samimi ilişkiler ve Bozcaada’yı sık sık ziyaret etmesiyle tanınan Vali İlhami Aktaş, Kocaeli Valiliği’ne atandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Diyarbakır Valiliğine Vali-Mülkiye Başmüfettişi Murat Zorluoğlu, Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman ve Elazığ Valiliğine Numan Hatipoğlu atandı.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın ise Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine ataması yapıldı.Çanakkale’nin Yeni Valisi Ömer Toraman

Son olarak Elazığ Valisi olarak görev yapan Prof. Dr. Ömer Toraman, Çanakkale Valiliği’ne atandı. 1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğan Toraman, ilk ve ortaöğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından memleketi Erzurum’da kaymakam adayı olarak göreve başlayan Toraman, sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı ve Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılından itibaren ise çeşitli üst düzey görevlerde, Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve İller İdaresi Genel Müdür Vekilliği gibi pozisyonlarda yer aldı.

Toraman, Tokat ve Kütahya Valilikleri görevlerinden sonra İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ Valiliği’ne atanmıştı. Son kararname ile Çanakkale Valisi olarak atanan Toraman, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

5 İle Yeni Vali Atandı: İlhami Aktaş Kocaeli Valiliği’ne, Ömer Toraman Çanakkale Valiliği’ne Atandı
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam