featured

CHP’den Seçmene Uyarı: 24 Ocak’ta Mutlaka Kontrol Edin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


CHP Bozcaada İlçe Başkanlığı seçmen listelerine itiraz süresinin sona ermesinin ardından bir basın bülteni yayınladı. Seçim güvenliğinin seçmen listelerinde başladığına vurgu yapılan açıklamada 24 Ocak tarihinde vatandaşların E-Devlet üzerinden oy kullanacakları yeri mutlaka kontrol etmeleri hatırlatıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bozcaada İlçe Başkanlığı seçmen listelerine itirazın sona erdiği 17 Ocak tarihinden bir gün sonra bir bülten yayınlayarak, seçmenlerin 24 Ocak’ta oy kullanacakları yeri kontrol etmesinin önemini vurguladı.İŞTE CHP BOZCAADA’DAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Seçmen listeleri itiraz süreleri 17 Ocak Çarşamba günü tamamlandı. Yapılan itirazların izlenmesi oyumuza sahip çıkmak kadar önemlidir. Seçmenlerimizi itiraz süreci ilgili bilgilendirmek istiyoruz. 


Unutmamak gerekiyor ki, oy kullanmak en önemli vatandaşlık görevlerimizden biridir. 

 

Tüm Türkiye’de 17 Ocak 2024 Çarşamba günü seçmen listeleri askıdan indi ve siyasi partiler ve vatandaşlar kendilerine tanınan hukuki hakları kullanarak seçmen listelerine itirazlarda bulundular.

Bozcaada ilçesinde de seçmen listelerine itirazlar yapıldı. Yapılan itirazlar kişiye özel olduğu için her vatandaşın itiraz sürecini takip etmesi gerekmektedir.

 

CHP İlçe Yönetimi olarak kişilerin itiraz süreciyle ilgili nasıl bir süreç işleyeceği ile ilgili bilgi vermek isteriz;

 

-17 Ocak tarihinde yapılan itirazlar ilçe seçim kurulunca kabul edilirse incelenmek üzere gerekli kamu kurumlarına yollanacaktır.

 

-Bunun akabinde 20 Ocak günü yapılan incelemeler değerlendirilecek ve karara bağlanacaktır.

 

-Bu karar sonucu, itiraz ilçe seçim kurulunca kabul ediliyorsa; seçmenin tamamen oy kullanmasını engelleyen bir durum da  yoksa, seçmen bir önceki adresine kayıt edilecektir ve bu değişiklik seçmen listesine eklenecektir.

 

-Bu seçmen listesi 24 Ocak Çarşamba günü yeniden askıya çıkacaktır.

 

-26 Ocak 2024 Cuma akşamına kadar seçmenler bu değişikliklere itiraz edebilecektir.

 

-29 Ocak 2024 Pazartesi itirazlar ilçe seçim kurulunca karara bağlanacaktır.

 

-6 Şubat 2024 Salı günü listeler kesinleşecektir.

 

Yukarıda detaylı olarak paylaştığımız süreci özetlemek gerekirse seçmenlerimizin 24 Ocak 2024 Çarşamba günü e-devlet üzerinden oy kullanacakları yerleri kontrol etmeleri, uygun olmayan bir değişiklik varsa 2 gün içinde en yakın ilçe seçim kuruluna giderek gerekli belgeler ile duruma itiraz etmeleri ve seçmen kayıtlarını oy kullanacakları seçim bölgesine aldırmaları gerekmektedir. 

 

Seçim güvenliğinin seçmen listelerinde başladığına inanıyor, tüm Bozcaada halkının gerekli takibi yapmasını önemle hatırlatmak istiyoruz.

CHP’den Seçmene Uyarı: 24 Ocak’ta Mutlaka Kontrol Edin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam