featured

İşte Yeni Dönem Bozcaada Belediyesinin İlk İcraatları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Yahya Göztepe başkanlığında yeni döneme giren Bozcaada Belediyesi, son birkaç günde belediyenin gerçekleştirdiği ve ele aldığı hizmetler ve gelişmeleri hazırladığı basın bülteni ile duyurdu. 

İşte Bozcaada Belediyesi’nin iletişim ve basın biriminden yayınlanan bültenin tam hali: Bozcaada’nın yeni Belediye Başkanı Yahya Göztepe göreve gelir gelmez temizlikten esnaf görüşmelerine kadar birçok sorunu ele aldı.Türkiye 31 Mart 2024 yerel seçimlerini geride bıraktı. CHP’nin ülke genelindeki başarısında Bozcaada’da da Yahya Göztepe oyların yüzde 54”ünü alarak başkan olmasıyla pay sahibi oldu.

Görev Devri


Bozcaada Belediyesi’nde geçtiğimiz Cuma günü devir teslim töreni vardı. Mazbatasını 7 meclis üyesi ile beraber 5 Nisan’da alan Yahya Göztepe görevi Hakan Can Yılmaz’dan devraldı. Makamda gerçekleşen törende Hakan Can Yılmaz yeni dönem için başarılar dilerken Yahya Göztepe ise Yılmaz’a teşekkür etti.

Çiçek Yerine Bağış

Bozcaada Belediye Başkanı Göztepe, makamında tebrikleri kabul etti. Ada halkına yolladığı mesajda ise kendisine çiçek getirilmesi yerine bağcılık kooperatifine bağışta bulunulmasını rica etti.

İlk İcraatlar

Bozcaada’nın yeni Belediye Başkanı Yahya Göztepe göreve gelir gelmez icraatlarına başladı. Esnaf görüşmelerinden çöp konteynırlarının temizliğine kadar bir çok sorun için gerekli adımları atarken; hediyelik eşya ve reçel esnafının sorunlarıyla ilgilendi. Kordondaki standları da Cumhuriyet Meydanı’na taşıttı, imar planında çalışılacak olan yeni düzenlemeye kadar şu anki yerleri için stantların yer ölçümleri baştan yapıldı ve uymaları gereken kurallar düzenlendi.

Öncelik Temizlik 

Belediye Başkanı olduğu andan itibaren hijyen sorununa da değinen Göztepe çöp konteynırlarını temizleterek standartlara uygun hale getirdi. Bütün personel bayram temizliği için seferber oldu.

Çöp Kamyonu da Geldi 

Bayramda yoğunluğun çok fazla olması ihtimali nedeniyle yeni başkan Yahya Göztepe Çanakkale’den bir çöp kamyonu da getirerek bayramda sıkıntı yaşamamak için tedbir aldı.

Esnafla İlk Toplantı

Belediye Başkanı Yahya Göztepe ilk temaslarına Bozcaada esnafıyla başladı. Esnaf görüşmelerini Rum Mahallesi restoranlarının işletmecilerinden; hazır yemek, sulu yemek, kokoreç işletmecilerine kadar geniş bir yelpazede yaparak sürdürdü. Sahil de bulunan işletmeleri, Gümüş Otel ve altındaki esnafları da ilk programına dahil etti.

Göztepe, esnaf görüşmelerine hız kesmeden devam ediyor. Sezon öncesi düzenlemelerin gündeme geldiği görüşmelerde ikinci gün kahveciler, cafe bar işletmecileri, market ve kasap esnafıyla devam etti. Eski Belediye altı esnafı ve fırıncılar da görüşme yapmak için gelen esnaflar arasındaydı.

Görüşmelerde çevre düzenlemesi, temizlik ve gürültü kirliliği ana maddeleri oluşturdu.

İşte Yeni Dönem Bozcaada Belediyesinin İlk İcraatları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bozcaada Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam