Bugun...


kostasalto

Farklı coğrafyalardan öğrenciler "bozcaada'dan" markası ile bağlar ile buluştu
Bozcaada’da yerel ve doğal üretim yapan "bozcaada’dan" markası, bu sezonda Türkiye’nin birçok şehrinden gelen dört ayrı gönüllü öğrenci grubunu ağırlayarak öğrencileri bağlar ve üzüm ile buluşturdu. Kendileri için unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını belirten öğrenciler, tekne turu ve duvar boyama etkinlikleri ile hem çalıştı hem de adanın doğal güzelliklerinin keyfini çıkardı.

Mobil Reklam

Farklı coğrafyalardan öğrenciler "bozcaada'dan" markası ile bağlar ile buluştu
+ -
Bozcaada Eflatun Reklam Alanı 3

Bozcaada’da üçüncü yılına giren ve yüz dönümü aşkın arazide yetiştirdikleri sebze-meyve ile yüzlerce hayvandan elde edilen mamulleri işletmeye devam eden “bozcaada’dan”, Türkiye’nin farklı coğrafyalarından adaya gelen 4 farklı öğrenci grubunu ağırladı. Öğrencilere konaklama, yeme, içme imkânı ile gönüllük esasına göre bağlarla ve sebze-meyve ile buluşturan “Bozcaada’dan” markası, bu yıl tekne turu ve duvar boyama etkinlikleri ile de öğrencilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Bozcaada Haber’e konuşan öğrenciler, Bozcaada’dan sayesinde adanın doğal güzelliklerini hem çalışarak hem de çeşitli aktivitelerle yaşadıklarını, kendileri için unutulmaz bir deneyim olduğunu belirtti.

Bozcaada’dan” markasının kurucusu Ayhan Kurtuldu, 2021 sezonu için şunları ifade etti:

Bildiğiniz gibi geçen yıl başlatmıştık öğrenci programını. Geçen yıl 2 hafta yaptık. Aldığımız tecrübe bizi bu yıl 4 hafta yapmamıza neden oldu. Yani 4 ayrı grup geldi bu yıl. Yine pazardan pazara ortalama her hafta 12 öğrenci geldi. Ve çok iyi geçti.

Yapılan iş geçen yılki gibi aynı idi. Bu yıl sadece öğrenciler adayı daha iyi tanısınlar diye ve öğrencilere aktivite olarak Cemil Onay ile duvar boyama etkinliği ve tekne turu dahil ettik.

Bunun bir nedeni de geçen yıl üçüncü günden sonra öğrenciler yoruluyordu ve onlara bir tatil günü ayıralım dedik. Ve çarşamba günlerine etkinlik koyduk.

Bu duvar boyama etkinliği için de 4 ayrı grup için duvarın 4’e bir bölümünü bölerek bütün gruplar ellerinde boyalar, fırçalar kendi kafalarına göre resim yaptılar.

Sonrasında Cemil hoca da ortaya çıkandan tamamen doğaçlama esinlenerek toparladı ve ortaya güzel iş çıktı. Seneye yine devam edeceğiz. Biz yaşayarak öğreniyoruz. Bu yıl da edindiğimiz tecrübeler ile seneye daha iyi bir program hazırlamaya devam edeceğiz. 

İnternet sitesi: https://bozcaadadan.online/  Instagram: https://www.instagram.com/bozcaadadan.online/?hl=tr
Bu haber 1316 defa okunmuştur.

Bozcaada Simyon Bozcaada Pide Salonu

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

bozcaada  bozcaada

bozcaada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON HABER YORUMLARI
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 YUKARI